У Черкасах розгорівся скандал через збір коштів батьками однієї групи місцевого дитсадка на подарунок вихователю до 8 березня. Переписку із особистого чата батьків вихованців цього дошкільного закладу на своїй сторінці у Фейсбук оприлюднив директор департаменту освіти і гуманітарної політики Сергій Воронов.
До свята весни батьки вихованців одного із черкаських садочків вирішили збирати по 400 гривень (плюс квіти) на подарунок для виховательки. Дехто з батьків виступив проти збору такої суми і поскаржився на такий факт Сергієві Воронову.
Головний освітянин міста відреагував на таке повідомлення публічним зверненням у соцмережі. Він зауважив, що батьки, які хочуть віддячити вихователеві, повинні робити це поза навчальним закладом. Це варто робити, щоб не провокувати педагогів на неоднакове ставлення до дітей. Адже одні батьки можуть здавати гроші на подарунки, інші ж - не мають такої фінансової можливості.
- До департаменту надходять численні звернення, що відбувається збір коштів на різні потреби в закладах дошкільної освіти. Якщо це благодійні внески, то їх не потрібно дарувати завідуючій, виховательці, бо ми педагогів повністю забезпечуємо, платимо по 300 грн за дитину. До того ж цього року ми шукаємо додаткові ресурси, закуповуємо різні іграшки, посуд тощо, - розповів Сергій Воронов у коментарі «Про все».
Секретар Черкаської міської ради Ярослав Нищик на своїй сторінці у Фейсбук написав, що з їхньою родиною подібні ситуації виникають вже не вперше. І саме через постійні збирання коштів у дошкільному закладі вони розмірковували над переведенням дитини до іншого садочка.
- Принципово не читаю батьківський чат садочку, щоб не псувати настрій. Сьогодні дружина скинула скрін. Не писатиму про суть проблеми, бо гидко, як люди пробують визначити, що таке "спасибо". Але виникла думка, що до шоколадок, коньячків і 20 гривень поштарці, яка принесла пенсію (ніби вона може не принести, але дати треба) скоро нас очікує продовження теми: в громадському транспорті, окрім вартості квитка, визріє неформальна доплата водієві. Назвуть її: "Мне не жаль отблагодарить". Ну він же ж везе, допомагає. І все одно, що ви за це вже заплатили. Треба отблагодарить, - написав секретар міської ради.
Під цим дописів розгорілася дискусія з привоу причин і наслідків таких подяк учителям та вихователям. Дехто з черкащан стверджує, що подібна ситуація склалася ледь не в усіх садочках. Інші ж розповідають, що у школах простіше. Зокрема, черкащанка Світлана Яготина пише, що все залежить від навчального закладу та батьків.
- Ми скидаємося по 50 грн. І цього вистачає і на звичайні потреби класу, і всі свята . Діти не обділені увагою, - зазначила Світлана. Натомість черкащанка Марина Гіл запевняє, що вона свого часу змінила школу, адже не дозволила матері здавати кошти на золотий ланцюжок вчительці.
Сергій Воронов вважає, що проблема таких подяк у тому, що не всі батьки можуть здавати стільки коштів, а тоді може відрізнятися ставлення виховательки до дітей. Особливо до тих, чиї батьки не беруть участь у такому привітанні. Водночас головний освітянин сподівається, що попри це черкаські педагоги ставитимуться до всіх однаково.
- Черкащани можуть звертатися до мене і розповідати про всі подібні випадки за телефоном, або в соцмережах. Після того допису я отримав близько 80- ти смс, ввечері буду працювати за кожним повідомленням. Не можна йти в пологовий і давати 3-5 тисяч гривень, потім іти в садочок і постійно здавати кошти, потім те саме в школі, лікарні тощо. Ми самі породжуємо корупцію і сприяємо нерівному ставленню виховательок до дітей. Це неправильно, особливо, коли багато батьків із цим не погоджується і хочуть надалі платити. Якщо хочуть, то можуть це робити, але за межами навчального закладу, - зазначив Воронов.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram