У Черкасах радились, що робити з дворами радянських багатоповерхівок

18 лютого 2022, 18:00

Спадок Радянського Союзу - це не лише історія, а й гігантські простори у дворах багатоповерхівок. Як їх модернізувати, розробити проєкти реконструкції, знайти ресурси та втілити - говорили у “Черкаському інституті міста”. Місцеві активісти запросили поговорити про шляхи реконструкції дворів, пошук ресурсів та успішний досвід експертів із Німеччини, Києва, Одеси, Львова, Харкова, Черкас.

Як повідомив на підсумковій пресконференції керівник “Черкаського інституту міста” Іван Подолян, семінар був організований у партнерстві із Фондом імені Гайнріха Бьолля. Запрошені експерти із Німеччини, Києва, Одеси, Львова та Харкова розповіли про успішний досвід реконструкції дворів багатоповерхівок, пошук ресурсів, юридичні питання та нормативне забезпечення роботи ОСББ. Також в семінарі взяли участь голови черкаських ОСББ, які прагнуть змінити двори своїх будинків та надати їм сучасний вигляд і функціональність.

- Подія, яка відбулась - це був по суті довгий 8-годинний марафон, де збирався досвід як всеукраїнський, так і європейський. Приємно, що учасники взяли досить активну участь. Голови ОСББ взамін ділилися своїм досвідом. Найголовніше, що обговорення було активним. Дехто навіть у перервах не припиняв говорити над розв'язанням цих проблем та викликів, - каже Подолян. - Серед найтоповіших тем, які болять - це не лише фінансові чи юридичні аспекти можливих реконструкцій, а й питання мобілізації мешканців для вирішення спільних проблем.

Організатори зауважують, що серед найболючіших проблем черкаських дворів можна виділити основні - проблема з паркуванням автівок, відсутність простору для дозвілля різновікових груп населення та невизначеність з правом власності на ті змельні ділянки, які знаходяться на території довкола ОСББ.

Співорганізатор заходу Катерина Гончарова каже, що “двори - це територія конфлікту”, тому питання залучення мешканців - чи не найголовніше у розв’язанні поставлених завдань. 

- Гігантська територія дворів черкаських багатоповерхівок просто лишається без уваги. Ці території, з урахуванням карантинних обмежень, набувають величезної  цінності та ваги. Пенсіонери, маломобільні групи населення вимушені здебільшого перебувати у цьому просторі, не маючи змоги їхати на великі відстані до того ж центру.  І більшість свого часу проводять у малофункціональних дворах, - каже пані Катерина. - Тому наш семінар став майданчиком обговорення,  як модернізувати цей простір і зробити його не лише зручним для жителів, а й дати можливість ОСББ додавати йому функціональності.

Крім експертів з інших міст, у семінарі взяли участь голова Асоціації ОСББ м. Черкаси Володимир Друмашко та в.о. головного архітектора міста  Федір Балаба, які радили керівникам об’єднань не гаяти часу і братися за оформлення юридичних аспектів та долучатися до міської програми співфінансування.

Іван Подолян розповів, що він був щиро вражений від того, що у Черкасах не лише переймаються тим, як вдихнути життя у простори дворів багатоповерхівок, а й вже шукають інструменти, як реалізувати свої задуми та проєкти.



Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору