У Черкасах прийняли рішення про мораторій на російську мову

22 березня 2019, 19:18

У Черкасах прийняли рішення про мораторій на російську мову

Рішення про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Черкас прийняли вчора, 21 березня, депутати Черкаської міської ради на сесійному засіданні, пише "Голос України".

У межах дії мораторію створено міжвідомчу робочу групу, яка працюватиме над роз'яснювальною роботою серед фізичних та юридичних осіб. Міські депутати звернулися також до колег з обласної ради з пропозицією ухвалити аналогічне рішення про заборону використання у публічному просторі мови країни-агресора, яке б діяло на території Черкащини до моменту повного припинення окупації РФ території України.

- Четвертий рік Україна є ціллю прямої агресії Російської Федерації. За цей час опинились в окупації Автономна Республіка Крим, а також окремі регіони Донецької та Луганської областей. Жертвами агресії стали тисячі наших громадян, мільйонам довелося покинути свої домівки, утікаючи від війни. Значними є також економічні збитки – внаслідок бойових дій постраждали численні об’єкти інфраструктури, ряд великих промислових об’єктів були або вивезені до Росії, або привласнені терористичними угрупуваннями. Агресія спричинила важку економічну кризу і стала одним з факторів падіння рівня життя українців. Неодмінною складовою геополітичної стратегії держави-агресора є культурна експансія у сусідніх державах, у тому числі й нашій. Поширення і посилення ролі російської мови та культури у пострадянських країнах виявилось дієвим інструментом забезпечення необхідної лояльності населення Москві, або зручним приводом для агресії, як це сталося у випадку України” – пояснює нагальність прийняття рішення про мораторій на публічне використання російської мови депутат-свободівець Антон Ведула.

Читайте такожДвох нелегалів із Російської Федерації виявили на Черкащині.

1 сказав:

де..лы

Петоо Бампер сказав:

Ди..ли…

Ольга сказав:

А то ЧТО будет? За решётку посадят? Просто нет слов.

Ганна сказав:

Була свідком, коли в школі на перерві вчитель з учнями спілкувалася російською мовою. То про що можна говорити? І це ті люди, які в першу чергу повинні дбати про поширення української мови. Вдома говоріть хоч і на китайському, якщо це вам зручно пані Ольго. Тому так і сталося (маю на увазі напад Росії), що не шануємо своєї мови, своєї країни.

Ольга сказав:

ШАНУВАТИ свою Батьківщину – це бути перед нею чесною, відданою, не красти у неї та у своїх співвітчизників, безкорисливо допомагати бідним та тваринам, що дратують багатьох, це шанувати УСІ закони, навіть ті, що не до вподоби, це значить приймати участь у житті своєї країни, не створюючи проблем своїм відношенням до всьго оточуючого, не брехати, приховуючи свої статки, не заздрити тим, у кого життя склалося краще, а прикласти максимум зусиль до свого розвитку та світосприймання,тощо. І мова тут – ні до чого!!! І не “їздити, мов катком” по людях, що “мають нахабство” розмовляти (для 40% людей, що живуть в Україні),російською.мовою. У Латвії цей процес зайняв багато років,поступово. От і ми поступово УСІ заговоримо. Але не під “мораторієм”!

Вася сказав:

..неее теперь нужно создать патрули… на улицах… в автобусах… в магазинах……. и как кто заговорит в каталажку….. ну развивайте тему дальше господа депутаты….. вам-же больше нечего обсуждать…. в городе ведь все проблемы решены…….. уроды..

Михайло сказав:

Тим самим тiльки продовжують ройнувати Неньку, як з мовою так i з церквами…
P.S. ДОЛбо..БИ!!

черкащанин сказав:

читайте конституцию: ст10 “В Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України.”
А на идиотизм некотрых депутатов не обращайте внимание. Лучше думайте за кого проголосовать на выборах, что бы это не повторялось.

Вгору