Уже сьогодні в парку Сосновий Бір розпочався наймузичніший фестиваль весни "Пісенний оберіг". Участь братимуть діти та дорослі з усієї України Про це повідомляє сайт vikka.ua.
Початок Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної пісні відбувся вже о 8:30, 18 травня. Спочатку був сніданок, реєстрація учасників, саундчек, а вже із 12:00 стартує відкриття фестивалю та до 19 години учасники, відповідно до номінації та вікової категорії, виступатимуть перед журі та глядачами.
19 травня після сніданку о 8:30 учасники та гості зустрінуться із володаркою Гран-прі 2018 року Полліанною Рижак. Із 11:00 до 12:30 викладач кафедри фольклористики КНУКіМ, кандидат мистецтвознавства, доцент Маргарита Скаженик та фольклорний гурт "Володар" проведуть для учасників майстер-класи.
Уже о 14:00 стартує Гала-концерт та церемонія нагородження переможців, а з 16:00 до 17:00 відбудеться концерт етно-рок гурту "THE DOOX".
- Ми готуємо тільки співочий конкурс. Спочатку планувався фестиваль виключно української народної пісні. Пізніше його розширили та перекваліфікували на конкурс народної пісні. На фестивалі діятиме три номінації: народний вокал, естрадний вокал та українська сучасна пісня", − зазначив один із організаторів фестивалю Володимир Шиманівський.
Він повідомив, що вперше цей фестиваль відбувся у 2017 році. Тоді учасників було небагато і конкурс проходив у своєрідному "сімейному колі" та нагадував більше камерний захід. Вже торік фестиваль набув всеукраїнського значення. Тоді цей конкурс виборов гранд міста та мав достатньо фінансування для організації.
- Минулоріч у конкурсі взяли участь близько 120 учасників, цього ж року вже зареєструвалося 110 талановитих виконавців. Формат фестивалю дозволяє представляти народні пісні різних національностей. Тож цього року на сцені у Черкасах виступатимуть вірмени, євреї, греки, представники мусульманських народностей, − розповів Володимир Шиманівський.
Головна мета "Пісенного оберегу" спілкування людей, обмін досвідом між учасниками, щоб старше покоління передало свою майстерність меншим учасникам, щоб українська народна пісня не забувалася і переспівувалася дітьми і внукам. Саме тому вік конкурсантів вирішили не обмежувати, їх поділили по відповідним категоріям, щоб усі змагалися зі своїми ровесниками.
- Мінімальний вік учасників 6-8 років, таких дітей буде близько 17, це будуть солісти і один колектив. Найстаршими учасниками будуть співаки за 60 років. Ми поділили усіх учасників на 6 вікових категорій. Тож кожен зможе показати свій співочий талант відповідно за своїм віком, − підсумував Володимир Шиманівський.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram