У Черкасах прокурори просили помістити Феодосія під варту: суд відмовив у клопотанні

13 листопада 2023, 13:03

Сьогодні, 13 листопада, у Соснівському районному суді Черкас відбулося засідання у справі очільника Черкаської єпархії УПЦ МП митрополита Феодосія (Дениса Снігірьова). Прокурор просив змінити йому запобіжний захід на тримання під вартою.

На засідання прийшли також кілька десятків прихильників Феодосія.

Прокурор звернувся до суду з клопотанням про зміну запобіжного заходу Снігірьову з цілодобового домашнього арешту на тримання під вартою строком на 2 місяці у зв'язку з тим, що обвинувачений отримав нову підозру та не виконує покладені на нього зобов'язання.

За словами прокурора, після одного із судових засідань обвинувачений Феодосій відбув до Черкаської єпархії, де проводив службу та певні зустрічі.

"Обвинувачений не виконує покладені на нього обов'язки, тому варто застосувати до нього більш суворий захід. Також здійснюється тиск на потерпілих у справі", - додав прокурор.

Прокурор зазначив, що обвинуваченому варто визначити заставу в розмірі 2 млн 2 тисячі грн.

Сторона потерпілих підтримала позицію прокурорів щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченому.

Розмір застави, запропонований прокурором, адвокат митрополита Володимир Юдін назвав невідповідним до чинного законодавства. Також він зауважив, що підстав змінювати запобіжний захід підсудному немає.

"На території парафії Феодосій зустрічався зі своїми захисниками, на що він має законне право. Мій підзахисний висловлює свою думку, не боїться цього і це не подобається стороні обвинувачення", - сказав Юдін.

"Підозра існує і ми цього не заперечуємо. Але вироку ще немає. Наш підзахисний дотримується всіх ухвал суду. Я прошу відмовити прокурору в цьому клопотанні", - зазначила ще одна адвокатка Феодосія.

Сам митрополит сказав, що тримання його під вартою матиме негативний вплив на імідж всієї України.

"Окрім браслету в мене на нозі, ми щогодини повідомляємо контролюючі органи про те, де перебуваємо. Саме це клопотання про зміну запобіжного заходу - це провокація. Що це буде значити для іміджу нашої країни? Якщо треба, я піду під варту. Але наслідки, першочергово, будуть негативні для України", - додав Феодосій.

Суд відмовив прокурору в задоволенні клопотання про зміну запобіжного заходу. Надалі Феодосій залишатиметься під домашнім арештом.

У суді оголосили перерву до 11:00 23 листопада.

Нагадаємо, працівники СБУ повідомили про підозру керівникові єпархії УПЦ МП за розпалювання міжконфесійної ворожнечі.  Другу підозру Феодосій отримав 6 квітня. У квітні митрополита відправили під цілодобовий арешт. Згодом - 23 жовтня - під час домашнього арешту Феодосію повідомили про нову підозру за розпалювання міжрелігійної ворожнечі.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору