"3D-кузня" працює в Черкасах для потреб військових. Саме так назвали волонтери свій цех, де з пластику виробляють для військових необхідні дрібниці. За рік на ці корисні прилади переплавили майже 900 кілограмів пластику, йдеться в сюжеті 5 каналу.
Свій цех волонтери назвали "3D-кузнею". Зараз тут працюють усі 5 машин. Їх зарядили по повній, адже мають велике замовлення на перископи. Деталі для них друкують на 3D-принтерах.
Так "кують" лише складні частини перископу, основу – трубу, замовляють необхідного розміру у підприємців, як і дзеркала для них. Далі збирають конструкцію докупи.
"Вибирали саме таку просту, щоб вона швидко друкувала, швидко клеїлася, вона дуже живуча. Можна тут кріпити шнурком до рюкзака, її легко розібрати, тобто військовий може її розібрати, вкинути в рюкзак, він може подовжити трубу", – пояснює волонтер Олександр Коробко.
У команді три Олександри, до початку повномасштабної вони були колегами лише по роботі, а тепер і по "3D-кузні". Вони – основа колективу. Коли мають багато замовлень – запрошують і ще волонтерів-помічників.
"Бажання вбивати ворогів звучить як бажання допомагати нашим захисникам: перше – виживати, друге – ефективно виконувати свої завдання", – каже волонтер Олександр Підлісний.
У цій "3D-кузні" волонтери виготовляють близько півтора десятка необхідних речей для військових, трапляються і особливі замовлення.
Військові замовляють деталі для зброї, необхідні інструменти та різноманітні кріплення до дронів, щоб чіпляти на них вибухові подарунки ворогам. А це – щупи, їх виготовляють не тут, але це теж дітище "3D-кузні".
"3D-кузня" працює вже рік. За цей час переплавили в корисні прилади для військових приблизно 900 кілограмів пластику на майже 300 тисяч гривень. Кошти донатять українці.
"Мотивує одне – те, що ці штуки можуть рятувати життя військовим, якщо хоча б якийсь відсоток допоможе зберегти життя військовим – це не дарма, незалежно скільки буде потрачено часу, ресурсів і так далі, життя безцінне, ту жертву ,яку роблять військові – вона неоціненна", – наголошує волонтер.
Скільки і яких деталей виготовили – і підрахувати не можуть. Лише перископів віддали військовим більш як 8 тисяч. Цей прилад найбільш затребуваний і вже випробуваний військовими.
"З останнього фітбеку, що чув, – хлопця з-під Бахмута, знов же всі на Бахмуті, як то кажуть, як говорили – так і говорю, що гарна річ, зберегла до 30 життів просто тим, що вона була, адже міські бої – дуже складна історія, і виглянути з укриття безпечніше через цю трубу", – розповідає волонтер Олександр Заруба.
Замовлень багато, принтери працюють майже без упину. Волонтери переконані: інтенсивна робота "3D-кузні" наближає перемогу України.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram