У Черкасах відбулися публічні обговорення щодо попередження та реагування на сексуальне насильство, пов'язане з війною в Україні.
Участь в заході взяли представники Офісу Віце-прем'єр-міністерства з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, міської та обласної влади, поліції, прокуратури та громадськості.
- Із перших днів повномасштабного вторгнення російські війська використовують сексуальне насилля як метод ведення війни: для залякування, деморалізації чи "покарання" цивільного населення на окупованих територіях. Тому ми всі, українці, маємо бути єдиними в цій боротьбі та показувати світу цю проблему, - розповіла консультантка Офісу Віце-прем'єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Анна-Марія Чайковська.
Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко зазначила, що нині кожен регіон України має велику кількість ВПО, багато хто з цих людей був під окупацією російськими військовими.
- Як прозвучало сьогодні, більше 100 тисяч ВПО залишилися жити на Черкащині після початку повномасштабної війни. І я впевнена, що серед них є постаржлалі від сексуального насильства. На жаль, багато хто не говорить про це. Люди бояться стигматизації чи осуду. Але ми, як і з проблемою домашнього насильства, закликаємо не мовчати, - говорить Катерина Левченко.
Вона додала, що за даними Генпрокурори, наразі в Україні задокументовано 224 випадки сексуального насильства під час збройної агресії росії проти України. Але реальна цифра може бути значно більшою.
Голова ГО "UA Experts", член виконавчого комітету Української асоціації прокурорів Сергій Ніжинський додав, що подібні громадські обговорення проводять у різних регіонах країни.
- Дуже важливою є комунікація з регіонами. Ми маємо розуміти, яким чином ми можемо реагувати на випадки насильства і як можемо допомогти його жертвам, або запобігти йому. За даними Генпрокурора, наймолодшій жертві сексуального насильства 4 роки, найстаршій - за 80, - говорить Сергій Ніжинський.
Жінки у Черкасах, які постраждали від насильства, можуть, окрім поліції, звернутися до Центру соціальних служб за номером 330-900. Також постійно працює мобільна бригада, яку можна викликати за номером 050 – 527 – 44 – 36.
- Ми живемо в таких реаліях, коли всі бачать, що відбувається, яка ступінь психологічної травми уже є в нашого суспільства. Ми знаємо, що рівень насильства буде тільки зростати і ми маємо з цим боротися. У Черкасах уже створена координаційна рада з протидії насилля та діє мобільна бригада. Ми плануємо ще створити кризовий центр для жінок, які постраждали від насилля. Наразі відомо про один випадок насильства, пов'язаного з конфліктом, у Черкасах. Але це не означає, що таких випадків немає. На жаль, багато хто боїться про це говорити, - розповіла заступниця міського голови Черкас Марина Гаркава.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram