У Черкасах обговорили будівництво сучасного заводу з переробки сміття

20 жовтня 2020, 20:53

У межах загальноукраїнської Національної платформиа «Перспективи розвитку в Україні технологічних парків з перероблення відходів» у Черкасах обговорили будівництво нових обʼєктів з утилізації та переробки відходів. Про це інформує голова Черкаської ОДА Сегрій Сергійчук.

За його словами, проблема екології і поводження з відходами є надзвичайно актуальною як для Черкащини, так і для всієї України. У Європі вже давно вирішили цю проблему високотехнологічними, екологічно безпечними переробними виробництвами.

- На Черкащині, наприклад, щороку утворюється більше 350 тисяч тон твердих побутових відходів. Їх захоронюють на 21 полігоні та 456 сміттєзвалищах. Але в області немає жодного сучасного сміттєпереробного заводу, - говорить очільник ОДА. - Саме тому ми сьогодні розробляємо Регіональний план управління відходами в Черкаській області до 2030 року. Це дозволить системно підійти до вирішення проблеми.

За словами Сергія Сергійчука, у цьому документі особлива увага приділяється утилізації небезпечних відходів.

- Ми активно працюємо над тим , щоб до 2030 року зменшити обсяг їхнього захоронення до 30% та збільшити утилізацію до 70 %.

Згаданий план також дасть необхідні гарантії та стимули для інвестицій в сферу переробки відходів. Він стане фундаментом для залучення коштів в сміттепереробку.

Зазначимо, що на захід були офіційно запрошені і представники Міністерства захисту довкілля і природних ресурсів, науковці, підприємці, і представники громадського сектору, і, звичайно, представники органів місцевого самоврядування.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору