Показ “розумного” кіно та проведення фестів: У Черкасах обговорюють долю кінотеатру “Україна”

21 лютого 2019, 20:26

Обговорення концепції розвитку комунального кінотеатру "Україна" за участі представників міської влади, громадськості та журналістів відбулось сьогодні, 21 лютого, в Черкасах. За приклад концепції активісти та комунальники пропонують взяти досвід Хмельницького. Однак попереду ще багато роботи, в тому числі й публічні консультації, які мають відбутися наступного тижня.

Як повідомила в коментарі "Про все" представник черкаської громадської організації "Про молодь" Анастасія Івченко, метою сьогоднішнього заходу стало те, що багато черкасців разом з керівництвом комунального закладу переймаються його подальшою долею.

- Вже скоро, 25-го лютого, ми разом із керівництвом кінотеатру плануємо провести громадські консультації, щоб почути та зрозуміти,  в якому стані він зараз перебуває й чого потребує. Також ми плануємо разом обговорити із жителями міста питання того, що саме вони б хотіли бачити в кінотеатрі взагалі та як його слід розвивати, - повідомила пані Анастасія.

Під час заходу учасники обговорення отримали можливість ознайомитися із досвідом міста Хмельницького, де місцевий комунальний кінотеатр опинився в схожій ситуації. Зі слів хмельницьких активістів, їм протягом півроку вдалося розробити концепцію розвитку свого кінотеатру зі збільшення кількості глядацьких залів та зручного розміщення комерційних, громадських, мистецьких площ.

Директор комунального закладу Валентина Слуцька переконана в тому, що кінотеатр має залишитися в комунальній власності, оскільки він виконує й певну соціальну функцію.

- У нас наразі два зали, а щоб у глядача був вибір повинно бути чотири-п'ять. В презентації з Хмельницького ми побачили те, що актуально і для нас. Проте у нас навіть практично немає чого здати в оренду. Все, що на першому поверсі, вже передано в оренду. А утримувати, маючи великі зали, які потрібно опалювати, надзвичайно важко і економічно невигідно, — повідомила присутнім пані Слуцька.

Зі слів пані Валентини, після напрацювання концепції та проведення громадського обговорення, питання оновлення закладу передадуть на розгляд Черкаської міської ради.

У ході заходу очільниця управління культури Черкаської міськради Валентина Шепецька розповіла присутнім, що зовсім недавно розглядали можливість перебудови великої зали кінотеатру на кіноконцертну залу. Завдяки цьому кінотеатр може перетворитися майданчик для проведення культурно-мистецьких заходів.

– Наразі ми плануємо, що «Україна» працюватиме як кіноцентр із залученням соціальних, культурних та просвітницьких функцій. Зокрема, тут можливий показ «розумного» кіно, проведення кінофестивалів, - повідомила чиновниця.

Зі слів учасників заходу, протягом двох місяців вони планують провести публічні обговорення, розробити концепцію розвитку кінотеатру і вже в квітні презентувати план подальших дій.

 

Поділитись

Коментарі

Вгору