Батьки учнів однієї зі шкіл у Черкасах шоковані станом укриття, а директор каже, що вони рано почали бити на сполох (ОНОВЛЕНО)

23 серпня 2023, 11:50

Фото зроблені 22 серпня 2023 року

У Черкасах виник скандал довкола укриття для учнів школи №4. Частина батьків семикласників, які мають з вересня піти на навчання, стверджують, що сховище в жахливому стані й загрожує здоров'ю дітей.

Про допомогу до журналістів черкащанка Ірина Бакаліна звернулася через соцмережі. Журналісти Про все оперативно розібралися в ситуації.

Ірина Бакаліна пояснює, що батьки не відпустять дітей до школи взагалі, якщо укриття не відремонтують.

"Школа виділила укриття, але воно непрацююче і воно не зачиняється, - обурюється жінка. - Одним словом - "бомжатня". Там грибок, пліснява, туди заходять наркомани, безпритульні. А тепер туди поселяють наших дітей. Сказали, що будуть ремонтувати, але єдине, що зробили, це провели світло. Опалення і вентиляції там немає. Ще зробили туалет, але він громадський. Тобто, хто хоче, той і ходить. Деякі батьки хочуть переводити дітей на дистанційне навчання, адже їхнє здоров'я важливіше. Відправляти туди дитину, щоб потім лікувати? Водночас наша класна керівниця сказала, що укриття узгоджене з нашою шкільною адміністрацією".

Фото зроблені 22 серпня 2023 року

Вчителька історії Наталія Щербак переконує, що слова батьків про неналежні умови сховища не відповідають дійсності.

"Там умови непогані і ми вже ходили в те укриття, - розповідає класна керівниця. - Тому це не дуже правильна інформація, я вважаю. Це декілька батьків, яким не сподобалося щось. Насправді це укриття узгоджувалося, всі батьки туди ходили. Там все облаштували, аби діти могли нормально ходити до школи, аби не сидіти онлайн. Батьки з інших класів все облаштували, поставили піддони, зробили, аби школярам було не холодно".

Фото зроблені 22 серпня 2023 року

Фото зроблені 22 серпня 2023 року

Директор ЗОШ №4 Василь Сабадаш пояснює, що приміщення перевіряла комісія і грибка там не виявили. Наразі в укритті роблять капітальний ремонт.

"На території школи підвального приміщення немає, але є поряд теплиця, де колись була котельня, - коментує Василь Сабадаш. - Я подавав заявку на сесії міської ради, тому нам виділили кошти. Перед цим я викликав необхідні служби і вони оглянули приміщення, аби визначити, чи можна його використовувати як сховище. Тут прекрасна природна вентиляція і жодного грибка немає. Нам видали дозвіл на розміщення 50 учнів, але треба зробити капітальний ремонт. Наразі ремонтні роботи ведуться. Я попросив, щоб профілактично дезінфікувати всі стіни. Накладуть кількасантиметровий шар бетонної штукатурки. Одну залу зробили, вона сохне. Зараз ремонтують другу залу. Потім нанесуть шпаклівку і пофарбують. Також підлогу заллють бетоном. Там будуть сучасні класи з інтернетом й телевізором. Заведемо туди діток 1-их класів, аби далеко не ходити. Батьки рано почали бити на сполох."

Фото зроблені 22 серпня 2023 року

Також, каже керівник, в укритті зроблять ще один запасний вихід і відремонтують санвузли. Роботи триватимуть ще приблизно 2 тижні.

Директор департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР Богдан Бєлов говорить, що це укриття використовували й минулого року.

"Конкретно про це укриття нічого поки сказати не можу, адже школа укладала угоду з прилеглими підприємствами, - коментує Бєлов. - В якому воно стані - не можу говорити, бо особисто там не перебував. Проте, наскільки я знаю, минулого року в тому укритті вони також переховувалися".

ОНОВЛЕННЯ

Вже коли матеріал було опубліковано, до журналістів зателефонували з адміністрації школи та пояснили, що не зрозуміли, про яке саме укриття йшла мова. Сховище, на яке нарікають батьки, не стоїть на балансі навчального закладу.

"Укриття, куди йдуть 7-мі класи - це укриття на бульварі Шевченка, яке ми орендуємо, - розповідає заступник директора школи Оксана Лютенко. - Воно не наше і на нього нам ніколи не виділяли кошти. Відповідно, перед 1-им вересня разом із батьками і персоналом наводимо там порядок. Там ми зробили освітлення і туалет, ключ від якого є у нас. Для учнів 1-их класів укриття на території, в якому доробляється ремонт і про який говорив директор. А щодо укриття по бульвару Шевченка, нарікань від батьків ніколи не було. Всі місця обладнані. Ця мама ніколи там не була, а жила за кордоном. Зараз вона приїхала і вирішила "пропіаритися".

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Директор департаменту :

просто аут,нічого не знає,конкретно нічого сказати не може, бо особисто не перебував і перебувати там не буде,не дай боже.Як можна держати на такій посаді ,таких бездарів.

А :

То ці фото жахливих умов,в яких повинні перебувати діти,насправді піарять маму?Цікаво,скільки коштує оренда такого приміщення і хто за це платить-батьки чи місто?

Сергій :

Приходив в укриття 23.08.23 ніякий ремонт там не робиться , оголенні провода висять , дихати нічим не знаю максимум 100 дітей можуть там розміститись. Мені здається кошти які були виділені директор просто положив собі в кишеню. Як це завжди робиться.

Мари :

Звісно! Знову вині батьки чи діти. Пропіаритись? На чому? На безпеці життя своїх дітей чи їх здоровʼю? У пед колектива є запасні учні, а от у батьків «запасних» дітей немає! Звертатися зі скаргами нема до кого, бо всі повʼязані. Всім сказано: ніякого дистанційного – всі в школу і будь, що буде! В нашому місті жодна школа тепер не надає дистанційні послуги. Або в школу, або вчіть дітей самі. А куди ділась третя форма навчання? Все? Тільки в платних онлайн школах? Це називається примусово вигнати дітей, бо вибір стояв між школою і домашнім навчанням. Класно придумали. Навіть опитування батьків не проводили, хоча мали! Пишу під час тривоги, війна ще триває, якщо що.

Сергій :

Директор 💯 поклав гроші у кишеню і зараз коли почали розборки пробують себе оповідати і як завжди когось звинуватити щоб з себе скинути підозру. Але там вхід вільний так що кожен батько й мати самі можете це перевірити.

Ірина :

Не знаю, в якому місці з цих фото я можу пропіаритись? А з приводу сховища, ніхто нічого не зробив,окрім того, що провели світло, за 18 місяців повномасштабної війни!

містянин :

це не піар а це уголовщина, в таких школах що можуть навчити дітей коли вчетелі брехливі.

Тетяна :

Це просто жах як там можуть перебувати діти . Гнати треба таких з посади які даже не зацікавлені в безпеці своїх дітей .

zmey :

1. Діти навчаються в школі за партами а в укриття заходять тільки у випадку повітряної тривоги.
2. Школа має одне своє укриття, яке ще жодного разу не використовувалось і не буде використовуватись до закінчення капітального ремонту в ньому.
3. Школа арендує місця ще в двох укриттях поблизу від закладу і під час освітнього процесу там завжди проводиться прибирання технічними працівниками.
4. Коментувати і лити бруд на керівників завжди складнощів не складало, особливо тим хто і пальцем жодного руху не зробив для покращення умов. Зауважу, що і директор і вчителі разом з батьками наводили порядок та облаштовували ці укриття заради нормальної очної освіти своїх дітей в умовах війни.
5. Де перебувають Ваші діти під час повітряних тривог коли знаходяться на канікулах? Які укриття використовуєте і які там умови?
6. Давайте вже навчимося бути справжніми Українцями. Не треба судити людей які намагають зробити щось корисне. Треба щось змінювати не словами а ділом.

Гарно :

вилизали…

Анатолій І. :

ZMEY гарно лиже ,відкрий очі ,і мозги включи

В.Н. :

А в 17 школі в туалетах немає засувок.Дитина не може закрити двері.І це норма.Діти комплексують ходити в туалет через неможливість зачинитися.Це призводить до енурезу просто під час уроків.У сховищі теж туалет відсутній.Це нормально?При тому,що батьки здають гроші на ремонти постійно і оплачують так звані додаткові освітні послуги навіть за період,коли вони не надаються.

Вгору