У Черкасах на благодійному аукціоні збирали кошти на допомогу хворому хлопчику (фото)

15 квітня 2019, 17:17

У Черкасах на благодійному аукціоні збирали кошти на допомогу хворому хлопчику (фото)

Допомога в порятунку дитячого життя, водночас – гідне визнання творів мистецтва. Напередодні символічний клуб поціновувачів мистецтва зібрався в стінах Черкаського обласного художнього музею, аби привернути увагу суспільства до безвихідних ситуацій, у які потрапляють родини онкохворих діток. Зокрема, сім’я шестирічного Вані Кравченка. Вже до початку наступного місяця вони мають зібрати непідйомних 90 тисяч євро на порятунок малого за інноваційною технологією. Допомагати взялись небайдужі до чужої біди – художники, айтішники, політики й звичайні черкасці, пише "Вікка".

Ваня Кравченко разом зі своєю родиною проживає на Драбівщині. Вже близько року малий лікується від важкої хвороби – йому діагностували рак четвертої стадії – нейробластому зачеревної порожнини з метастазами у внутрішні органи. Лікування в Черкасах і шість перенесених хіміотерапій не перемогли хворобу, а лише призупинили її. Відтак рідні хлопчика знайшли шанс на порятунок у німецькій клініці. Тамтешні лікарі запропонували провести лікування за прогресивною технологією − операція з видалення пухлини, високодозна хіміотерапія та підсадка власних стовбурових клітин.

У Черкасах на благодійному аукціоні збирали кошти на допомогу хворому хлопчику (фото)

Попереднє лікування, нові лабораторні аналізи та операція обійшлися у понад 70 тисяч євро. Хлопчик відновлюється й чекає наступного етапу. На нього необхідно ще 90 тисяч. Близькі Вані вже вичерпали всі свої ресурси і не знають, де брати таку величезну суму. Благодійні фонди відмовляються брати їх під опіку, адже хлопчина вже розпочав лікування за кордоном.

Тому небайдужі взялися допомагати родині Кравченків, оголосивши збір коштів. За 10 днів уже вдалось зібрати 15 тисяч євро. Решту вирішили знайти, заручившись підтримкою мистецтва.

"На наш заклик долучитись до аукціону й  надати свої твори у якості лотів відгукнулось дуже багато митців, серед них – художники не лише з Черкас, а й з усієї України", – розповідає співорганізаторка заходу Анна Дума.

 Вона працює разом з тіткою Вані й не могла залишатись осторонь такої проблеми. Жінка сподівається, що за допомогою такого заходу зможе звернути увагу не лише суспільства, а й владців на проблему фінансування лікування онкохворих дітей.
У Черкасах на благодійному аукціоні збирали кошти на допомогу хворому хлопчику (фото)

"Я й сама мама. І розумію, наскільки страшно почути цей діагноз. У нашій країні це завжди вирок, адже часто необхідні кошти не встигають зібрати і хворі дітки помирають, – каже Анна. – Скільки можуть батьки онкохворих дітей ходити з протягненою рукою і збирати гроші на лікування? Це питання має вирішуватися централізовано і цим повинні займатись люди в міністерстві охорони здоров’я, а не волонтери й небайдужі українці".

У Черкасах на благодійному аукціоні збирали кошти на допомогу хворому хлопчику (фото)

Рідна тітка й хрещена мама хлопчика Катерина Васенко каже: вдячні за будь-яку допомогу й підтримку. Тим часом, Іванко, перебуваючи з мамою в Мюнхені налаштований рішуче, він знає, що хвороба буде переможена.

"Родина не очікувала такої підтримки від суспільства. Це звичайні люди з села, тому для них такі гроші просто захмарні, – розповідає Катерина. – Але напередодні Ваню перевели в онкологію для профілактичної хімії після операції. Там лікування триватиме близько двох тижнів і на початку травня вже почнеться сама протиракова терапія, безпосередній забір та підсадка стовбурових клітин. Дуже сподіваюсь, що така технологія буде розвиватись, це справжній прорив у медицині".
Всього на аукціоні було представлено майже півсотні робіт українських художників. Вже перший лот – натюрморт Тетяни Лежух-Вовк під назвою "Яскравий настрій" – пішов з молотка за 3 200 грн. Придбав його для мами маленький Марк. Каже, дуже хоче допомогти незнайомому хлопчику видужати.
У Черкасах на благодійному аукціоні збирали кошти на допомогу хворому хлопчику (фото)
12-річна черкаська художниця Кіра Ткаченко також виставила на аукціон свою картину "Мультивітамін" і стала наймолодшою з митців, які запропонували свої роботи. Дівчинка сподівається, що її мистецький внесок теж фінансово підсобить у зборі коштів для Іванка Кравченка. Крім того, юна мисткиня й сама придбала один з лотів аукціону.
Загалом, під час аукціону організаторам вдалось зібрати 43 тисячі гривень. Ті 11 картин, які не пішли з молотка в музеї, вже з початку наступного тижня будуть виставлені на онлайн-торги у Facebook, де кожен охочий зможе придбати їх.

Усі ж небайдужі, які хочуть допомогти Іванкові Кравченку навіть без придбання творів мистецтва, можуть зробити це за реквізитами:

UAH: 5168757394585683                                                                                                         

USD: 5168757394585675

EUR: 5168757394585667

Картки Приват на ім'я Васенко Катерина (контактна особа збору коштів, тітка Вані)

Читайте також: Серце з Індії та людська небайдужість врятували 17-річного черкащанина.

Коментарі

Вгору