У Черкасах можуть з’явитися тролейбуси, які рухатимуться без електрики

23 листопада 2018, 20:23

У Черкасах можуть з'явитися тролейбуси, які рухатимуться без електрики

Керівник КП "Черкасиелектротранс" Петро Кучер пропонує закупити для міста електротранспорт з автономним ходом. Із пропозицією забезпечити таким траспортом окремі райони міста Кучер звернувся до депутатів місцевої ради, повідомляє видання "Вичерпно".

За його словами, останні події в місті, коли перевізники без попередження оголосили страйк, і тролейбуси здійснювали всі пасажирські перевезення в місті Черкаси, довели, що цей крок вкрай необхідний обласному центру.

Не у всіх райони Черкас прокладена контактна мережа, тому в подібних ситуаціях вони залишалися просто ізольованими. Вихід – використання тролейбусів з автономним ходом.

- Для можливості покращення екологічної ситуації та зменшення навантаження на транспортну мережу міста, пропоную задіяти тролейбуси, що вміщатимуть до 105 чоловік, в новозбудованих мікрорайонах міста, - говорить Кучер.

Як пробний проект керівник комунального підприємства пропонує відкрити тролейбусний маршрут від Річкового вокзалу на вул. Козацькій - Героїв Дніпра - вул. Сержанта Смірнова - вул. Гагаріна - вул. Припортова - бульв. Шевченка - далі відповідно до варіантів: 1) до площі Слави; 2) до Залізничного вокзалу; 3) до вул. Можайського.

На  ділянках вищевказаних маршрутів  довжиною 2,3 км без прокладеної контактної мережі тролейбуси рухатимуться автономним ходом із зарядкою акумуляторів на ділянках маршрутів з існуючою контактною мережею тролейбусів.

- Як варіант, можливо використати тролейбуси, які вже серійно виготовляються та мають автономний хід не менше 20 км з пасажирами. Орієнтовна вартість закупівлі одного тролейбуса станом на 20 листопада цього року становить 300 тисяч доларів (8,4 млн грн). Можливе зниження ціни закупки при використанні тендерних процедур та збільшення кількості одиниць закупівлі тролейбусів, - зазначив Петро Кучер.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору