У Черкасах люди з інвалідністю не можуть потрапити у сховища

28 серпня 2023, 16:07

Одне на все місто укриття доступне для людей з інвалідністю в Черкасах. У підвалах будинків, більшість з яких звели ще за радянських часів, не передбачено навіть найпростішого – пандусів і поручнів. Зробити сховище доступним для людей з інвалідністю вимагають мешканці одного з будинків у Черкасах, йдеться в сюжеті 5 каналу.

Ледь переставляє ноги крутими східцями пан Олександр. У сховище його веде дружина Ольга. Чоловік незрячий і спуститися сам у підвал будинку не може, бо тут немає жодних пристосувань для людей з інвалідністю.

"Я з супроводжуючим можу проникнути скрізь, і я у минулому спортсмен і мені це простіше, але є люди з різними вадами, і ці люди просто боялися з самого початку приходити навіть сюди, але береженого бог береже і нам треба ховатися", – каже мешканець будинку Олександр Прилуцький.

Це підвальне приміщення не лише сховище для мешканців будинку, це укриття для двох загальноосвітніх шкіл і безпосередньо тут розміщена спортивна школа.

Умови для перебування під час тривог у сховищі є. Але дістатися сюди люди з інвалідністю не можуть. Коли нещодавно з’явилось оголошення про ремонт укриття – мешканці зраділи, що їхні побажання почують. Але укриття замкнули на ключ, а роботи не розпочинають.

"Вчора повітряна тривога за тривогою, у нас проживає багато переселенців, у нас проживають люди з інвалідністю, у нас різні, багато різних нозологій, і де вони були всі? Вони сиділи отут на майданчику, бо повітряна тривога, а тут написано "ремонт сховища", ви ж його ремонтуєте? І я була торік і цього року він ще гірший, що ви зробили?", – обурюється Ольга Прилуцька.

Ремонт розпочинають для дооблаштування сховища – каже дирекція спортивної школи, що розміщена тут. Уже з вересня всі школи міста переходять на очне навчання, а найближча до будинку школа такого не має. Тож змушені ховатися від небезпеки тут.

"Тут заплановані ремонтні роботи, підрядник уже декілька разів сюди приїжджав, виміряв, ми вносили такі корективи, зміни, відповідно до тих побажань, що ми розмовляли із шостою школою, бо перш за все це для дітей відкривалось і готувалось як сховище, як приміщення для тренування, тут ми і працювали і дали доступ для укриття дітей, щоб вони очно вийшли на навчання", – зауважив директор спортивної школи №2 Олексій Куценко.

Відремонтують входи і виходи – каже представник міськради. Обіцяє врахувати потреби людей з обмеженими фізичними можливостями.

"Сама конструкція школи вхід-вихід нема можливості, тут або сходи вузенькі і повністю зробити пандус з них, а як діти? Питання вирішується наказом 159 щодо облаштування укриттів, робляться дерев’яні щити і, можливо, їх відкинути, якщо є інваліди, щоб в укриття потрапити, і зможуть вони потрапляти, а основне – ми ж не можемо всю будівлю по-новому переробить", – пояснює завідувач сектора з питань охорони праці Черкаського департаменту освіти Володимир Куций.

Цьому будинку пощастило – говорить представник уповноваженого з прав людей з інвалідністю в області Наталія Капустян. У Черкасах лише одне укриття, де дотримані всі норми доступності. Водночас більшість пандусів та поручнів не мають. Адаптувати старі будинки можливо не всі – каже пані Наталія. Але намагаються долати труднощі.

"Вийшов новий ДБН по укриттях, там обов’язково, які увійдуть у реалізацію, в норму, які увійдуть в реалізацію з листопада тільки, насамперед одне з таких питань, щоб туди зроблений пандус, щоб могла людина на кріслі колісному туди заїхати, тому що зараз роблять бомбосховища без врахування для таких людей. Зараз люди сидять у своїй кімнаті, дві стіни, це дуже діє на психіку, люди і так нездорові, а зараз дуже тяжко", – наголошує представник урядового уповноваженого з прав людини з інвалідністю в Черкаській області Наталія Капустян.

За необхідності забезпечити безперешкодний доступ до укриття в будинках – чиновники радять звертатися до них. На своєму рівні вони обіцяють розглянути можливість облаштувати сховище для людей з особливими потребами.



Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору