Більше тижня Viber-каналами поширюється інформація про загрозу наближення спалаху холери через те, що нібито «вище за течією річок, які впадають у Дніпро, почали розкладатися трупи», пише Черкаський край.
У Міністерстві охорони здоров’я спростовують чутки й пояснюють, чому не треба панікувати: з поверхневих водойм, місць рекреації, річок, водозаборів регулярно (з 1 червня по 1 жовтня) беруть зразки для епідеміологічного нагляду. Досліджується питна вода.
І головне: за весь час моніторингу не було зафіксовано випадків навіть із підозрою на холеру.
— Відповідно до плану моніторингу об’єктів довкілля на цей рік, ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» досліджує з 1 червня якість води водойм у межах пляжів загального користування, які мають офіційний статус, — інформує в.о. гендиректора центру Людмила Кравченко. — Так, у пробах води, відібраних 15 червня на бактеріологічні та санітарно-хімічні показники на трьох міських пляжах Черкас («Соснівський-1», «Казбетський», «Митницький»), якість води за мікробіологічними та санітарно-хімічними показниками відповідає нормативам.
Також контролюємо якість води централізованих і децентралізованих джерел водопостачання в містах і районах області за бактеріологічними показниками — щоденно. Відхилень не виявлено.
Поза цим для епіднагляду за циркуляцією збудника холери в суб’єктах довкілля наказом ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» від 3 травня затверджено стаціонарні точки, визначені на підставі епідеміологічного обґрунтування. Складено графіки досліджень на холеру. По Дніпру в нас визначено п’ять стаціонарних точок для дослідження річкової води на вібріофлору: у селі Червона Слобода, вул.Рибальська, у Черкасах — пляжі «Рів’єра», «Митницький», «Соснівський», «Дахнівський». З початку червня проаналізовано десять проб води річки Дніпро — холерні вібріони не виявлено, — зазначає Людмила Кравченко.
А також додає, що проводиться щотижневий аналіз захворюваності на гострі кишкові інфекції в містах і районах області.
— Наша установа спільно з КНП «Черкаська міська інфекційна лікарня» провели в містах та районах тренувальні заняття з протиепідемічних заходів, надання медичної допомоги хворому з імовірним випадком холери.
Санітарні лікарі радять дотримуватись базових правил особистої гігієни, використовувати безпечну воду, не купувати продукти на стихійних ринках, ретельно обробляти їжу, — прості правила, які рятують.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram