У Черкасах з’являться дорожні метеостанції, які попереджатимуть про ожеледицю (фото)

11 грудня 2014, 19:00
68949_803097719756155_4647664549274094528_n

Фото: зі сторінки Андрія Бортника у Фейсбук

У Черкасах з'являться п'ять професійних дорожних метеостанцій, які по перших сніжинках здатні визначити інтенсивність снігопаду.

Про це на своїй сторінці у мережі Фейсбук повідомив Андрій Бортник, генеральний директор фірми "Черкаське спеціалізоване управління n. 525", яка наразі займається зимовим утриманням доріг.

"Сьогодні вдалося започаткувати ще одне нововведення в зимовому утриманні доріг в місті. Завершились більш ніж півторарічні переговори з німецькою компанією Lufft, підписана угода і проплачений аванс на поставку п'яти професійних дорожних метеостанцій. Орієнтовна дата відгрузки з Німеччини - 16 грудня. Встановлені в різних кінцях міста метеостанції постійно моніторитимуть зміни в погодних умовах і забезпечать нас точним прогнозом погоди.

Зараз була можлива ситуація, коли сніг починається в районі Луначарського або площі 700- річчя, і вулиці там вже вкриті снігом, а техніка ще не виїхала - бо в районі літака, де розташована наша база, опадів немає, - написав Андрій Бортник.

За його словами, така модель оснащена доплеровським радаром і по першим сніжинкам здатна визначити інтенсивність снігопаду - дані які вкрай важливі диспетчеру для програмування комп'ютерів солерозкидачів. Крім того, з'єднані в мережу під керуванням німецького програмного забезпечення, вони зможуть надати високоточний прогноз утворення ожеледиці за 5 годин до її появи.Це дасть змогу здійснити превінтивну обробку і перемогти ожеледицю ще до її появи.

- Ці технології широко поширені в ЕС, і нажаль не використовуються в Україні. Щиро вдячний німецькій компанії та її ексклюзивному представнику в Україні за надану знижку та спеціальну цінову пропозицію, яка дозволить реалізувати давно планований проект та отримати обладнання лідера галузі, - зазначив Бортник. 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору