У Черкасах зростуть тарифи на водопостачання й водовідведення

26 листопада 2015, 09:10

вода

Нещодавно КП "Черкасиводоканал" подав до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП),розрахунки щодо коригування тарифів, у яких було враховано зростання ціни наелектроенергію, збільшення рівня мінімальної заробітної плати у державі та зростання витрат на виробничі інвестиції. Всупереч прогнозованим розрахункам КП "Черкасиводоканал", Нацрегулятор провів коригування лише в енергетичній складовій тарифу. Тож із 1 січня 2016 року у Черкасах набудуть чинності скориговані тарифи, що затверджені Постановою НКРЕКП від 12.11.2015 р. № 2763.

– Прогнозоване зростання вартості централізованого водопостачання у наших попередніх розрахунках становило 0,53 грн без ПДВ за 1 м3 або 14,8%, та централізованого водовідведення - 0,21 грн без ПДВ за 1 м3 або 6,1%, – зазначає заступник директора КП "Черкасиводоканал" Світлана Лісковець. – Ці розрахунки включали вартість усіх матеріальних ресурсів, що застосовує КП "Черкасиводоканал" для своєї діяльності. А фактично Нацкомісія затвердила зміни у тарифі, з урахуванням лише енергетичної складової. Виходить, що водопостачання зросте на 3,7%, тобто на 0,156 грн. з ПДВ, а водовідведення – на 1,2%, це 0,05 грн. з ПДВ.

Це пов’язано з тим, що від травня 2015 року, коли для КП "Черкасиводоканалу" Нацрегулятор (НКДРЕКП) встанов поки ще чинний тариф, і до листопада 2015 року ціна на електроенергію зросла з 1,662 грн. з ПДВ за 1 кВт/год до 1,825 грн. з ПДВ за 1 кВт/год. Таким чином протягом 7 місяців відбулося зростання вартості електроенергії для "Водоканалу" на 0,163 грн. з ПДВ за 1 кВт/год або на 9,8%.

Оскільки у структурі тарифу складова електроенергії значна, Національна комісія привела у відповідність тариф КП "Черкасиводоканал".

Відтак, згідно з Постановою НКРЕКП від 12.11.2015р. № 2763 тарифи для населення та підприємств будуть такі:

на централізоване водопостачання — 4, 44 грн. за 1 куб.м. (з ПДВ);

на централізоване водовідведення — 4, 14 грн.за 1 куб. м. (з ПДВ).

Водночас, Нацрегулятор затвердив тарифи і для споживачів, які є суб’єктами господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення. Тобто для ліцензіатів, які придбавають в іншого ліцензіата питну воду з метою її подальшої реалізації споживачам та/або подають стічні води на очищення іншому ліцензіату за окремими тарифами на централізоване водопостачання та/або водовідведення. Відповідно для цієї категорії тарифи для КП "Черкасиводокнал" встановлено такі:

на централізоване водопостачання — 1, 692 грн. за 1 куб.м. (з ПДВ);

на централізоване водовідведення — 2, 16 грн.за 1 куб. м. (з ПДВ).

За інформацією прес-служби КП "Черкасиводоканал"

Поділитись

Коментарі

Вгору