У Черкасах жінку, яку звинувачують у шахрайстві, можуть відпустити на волю через «закон Савченко»

29 січня 2016, 10:10

Вчора в апеляційному суді Черкас відбулось чергове засідання у справі Олени Хамули, пасторки церкви «Служіння Духу Святому». Судом першої інстанції засуджена на 12 років позбавлення волі за шахрайство, вона вже сім років перебуває за гратами, оскаржуючи ухвалу суду. Та через прийняття так званого «закону Савченко», справа може набути несподіваного розвитку, інформує ЧСН.

4 адвокати, троє підозрюваних і більше десятка постраждалих. Справа Олени Хамули та її спільників розглядається вже 9-ий рік. Колишня вчителька музики, заснувала церкву і змушувала прихожан брати кредити, сплачувати десятину, а також жертвувати на потреби храму. Суму видурених таким чином коштів і досі не можуть підрахувати, але йдеться про мільйони гривень.

За словами прокурора Руслана Варенка, ця справа слухається в апеляційному суді вже втретє. Адвокати підозрюваних апелювали до нещодавно ухваленого «закону Савченко». Згідно з ним 1 день у СІЗО прирівнюють до 2-ох днів у в’язниці. Відтак, Хамула, Дубович та Пісоцький свій строк вже відсиділи, незважаючи на те, що остаточний вирок підозрюваним й досі не винесено. Підозрювані себе винними не вважають. Нарікають на ЗМІ, мовляв ті їх позицію не висвітлюють.

Зазначимо, що зі слів потерпілих, церква Олени Хамули «Служіння Духу Святому» і досі має прихід.

Засідання тривало більше 4-ох годин. Остаточного рішення у справі не ухвалено.

Коментарі

Вгору