У Черкасах збираються забудувати частину бульвару Шевченка

30 січня 2014, 09:40

У Черкасах назріває черговий скандал. На тлі нинішніх гарячих політичних подій він виглядає, здавалося б, не так актуально, як насправді того заслуговує. Проте, до редакції вже зателефонувало кілька городян, стурбованих перспективою забудови частини території, що примикає до бульвару Шевченка. Ми спробували дізнатися про це і зрозуміти , що ж так насторожило черкащан, пише "Акцент".

Мова, як з'ясувалося, йде про забудову частини пішохідної зони бульвару Шевченка (там, де поки ще красуються затишні клумбочки). Незабаром, якщо не робити спроб перешкоджати цьому, на їхньому місці (від вул. Леніна до Піонерській ) можуть з'явиться нові "скельця". За задумом, це буде якийсь черкаський "Пасаж". Хоча, швидше за все, вийде як завжди, а саме - звичайний ринок у центрі міста по типу ринку на Сєдова. Більш того , що під вікнами мешканців великого житлового комплексу з'явиться це диво думки і бізнесу, скельця планується поставити якоюсь другой шеренгою, закривши низку магазинчиків, які вже розміщені на першому поверсі будинків № 241 та № 243 . Тому тривогу б'ють не тільки жителі зазначених будинків і до них прилеглих, а й бізнесмени, чий бізнес тепер може бути поставлений під загрозу.

Як вдалося дізнатися у начальника управління планування та архітектури департаменту архітектури та містобудування Черкаського міськвиконкому, головного архітектора міста Віталія Чернухи, в кінці 2012 року Черкаська міськрада вирішила вибрати кілька земельних ділянок для продажу через аукціон. Зрозуміло, для благої мети - наповнення бюджету розвитку .

- Як відомо, зараз земельні ділянки виділяються і здаються в оренду владою тільки через аукціонні продажі. Тоді було визначено 50 місць (30 плюс 20 в додатку до рішення міськради), які міська влада хотіла продати через аукціон для розміщення різних павільйончиків і магазинчиків. У березні минулого року це рішення було прийнято Черкаською міськрадою і відповідно надано дозвіл на розробку проекту землеустрою. Зараз всі ці ділянки пішли під так звану розробку. Частина з них стосуються розміщення по бульвару Шевченка. Але я думаю, що кількома скаргами стурбованих громадян, представників бізнесу, це справа не обійдеться", - говорить Віталій Володимирович.

Головний архітектор доповів про ситуацію керівнику відомчого департаменту Артуру Савіну, обізнаний про неї і в.о. міського голови Віктор Білоусов.

Як відомо , своє слово повинні були сказати і архітектори в минулу п'ятницю. Однак через політичні подій минулого тижня містобудівна рада так і не зібрався і , ймовірно, вже не збереться до встановлення спокою в місті .

До слова, це дорадчий орган, який не виносить якихось рішень, але має право рекомендувати, як слід вчинити в тій чи іншій ситуації, яка напряму стосується сфери міської архітектури. У свою чергу цю рекомендацію доповнює доповідна записка головного архітектора з резюме рішення ради архітекторів.

По суті ж, головна відповідальність за черговий прецедент (першим послужила стекляшка з продажу квітів на вул. Леніна) забудови частини бульвару Шевченка подібними спорудами лежить на депутатах міськради, які, найімовірніше, прийняли це рішення одним пакетом і не особливо вникаючи в суть роздачі землі. Рішення за № 3-100650 від 21 березня 2013 прийнято в каденцію мера Сергія Одарича, який, як відомо, будував грандіозні плани з реконструкції та бульвару Шевченка, і того ж Хрещатика.

Є ще один прецедент. Як вважають деякі депутати, які не захотіли називатися, рішення не було б, якби не узгодження тодішнього головного архітектора міста Михайла Упиря.

Як розгортатимуться події далі, поки неясно, але поспілкувавшись з провідними архітекторами Черкас, ми знаємо, що вони думають з цього приводу. Це думка можна звести до слів: "це нісенітниця несусвітня" . Вони впевнені, що комусь з депкорпусу і самому екс-меру захотілося свого часу непогано продати землю в центрі міста, не особливо звертаючи увагу на здоровий глузд. Адже хіба можна просто так, без думки громади, закривати скляшками капітальні будови і площа на додачу?

Аналогічним чином можна запросто забудувати площу під обласною адміністрацією замість викопаних ялинок або влаштувати псевдопассаж (без нужників і комунальних зручностей, які неодмінно з'являться у прилеглих дворах) де кому заманеться.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору