У Черкасах збирають кошти на музичну студію для дітей від одного року

11 серпня 2017, 21:59

Кожна людина – музична від народження, переконані ініціатори заснування "Студії елементарного музикування" в Черкасах. Власні музичні шедеври може створювати навіть однорічна дитина, відчуваючи себе талановитою та успішною. Такий підхід до навчання пропонує методика Карла Орфа, що поєднує гру на елементарних музичних інструментах, танець і спів, інформує "in.ck.ua".

Музичний педагог Анна Комкіна вже декілька років використовує орф-підхід для невеликих груп дітей, спостерігаючи, як її вихованці стають спокійнішими, зосередженішими, легко запам’ятовують основні музичні терміни й напрочуд швидко вчать іноземні мови. Нині Анна разом із командою проекту збирає гроші на "Спільнокошті" для закупівлі музичних інструментів та облаштування повноцінної студії.

- Через музику діти проживають "пригнічені" почуття, позбавляються негативу, заспокоюються та зосереджуються. Регулярні заняття з елементарного музикування рятують дітей від гаджетів, які роблять малюків безініціативними або гіперактивними. А головне – дитина вчиться взаємодіяти з реальним світом, в майбутньому це допоможе успішно будувати стосунки та кар’єру, - зазначила музичний педагог Анна Комкіна. - Під час заняття діти створюють маленькі музичні вистави з цікавих історій, віршів, забавлянок. Усе це за допомогою гри на елементарних музичних інструментах, різних рухів, ритмів, шумових ефектів (свист, шарудіння, звуки шейкерів, барабанів, металофонів) та різних сенсорних засобів (ліхтарики, кульки). Ці вправи мають ще й терапевтичну функцію. Ми можемо грати швидко, потім – повільно, завдяки цьому в дитини народжується потреба саморегуляції. Досвід, який малюк пережив під час музикування, він надалі успішно застосовує в житті.

Черкаський психолог Валентина Захарченко стверджує, що такі заняття музикою розвивають різні види пам’яті, вираження та сприйняття себе. Це особливо важливо для маленьких дітей.

- З одного року в дитини починається стадія діяльності. Їй у цей період важливо не стільки бути в контакті з навколишнім світом та іншими людьми, скільки в контакті з собою. Заняття музикою дають можливість установити цей контакт. Окрім того, розвивається творча частина. У нашому психологічному методі це називається "вільна дитина". Така особистість потім бачить дуже багато можливостей у різних сферах життя, - розповідає психолог Валентина Захарченко.

За словами засновника проекту дзвонарної музики "Миразвон" Максима Киселевського, який працює зі "Студією елементарного музикування", звук дзвонів і "співочих" чаш заспокоює і розслабляє дітей. А ще – позитивно впливає на розвиток мислення та нестандартного підходу до вирішення завдань.
- Музика вливає на сприйняття світу. В коло уваги дітей потрапляє більше предметів, а вплив музики на нервову та імунну систему підштовхуватиме малюків до руху. Це дуже важливо для дітей, які змалечку "зависають" в планшетах і телефонах. Також дзвони балансують мозкові хвилі. Якщо у дитини часті перепади настрою: вона то весела, то сумна, то хоче їсти, то не хоче, ці заняття дають необхідний баланс. Дитина стає більш спокійною та керованою, - розповідає засновник проекту дзвонарної музики "Миразвон" Максим Киселевський.

Ефект від занять музикою відзначають і мами-черкащанки. Лілія Панчева переконана – її 8-річний син Арсен з легкістю вчить англійську та німецьку, тому що з найменшого віку відвідував заняття Анни Комкіної.

- Син "на льоту" запам’ятовує іноземні слова, він досі пам’ятає назви багатьох музичних інструментів. У Артема з’явилося відчуття ритму, темпу, такту, він любить вистукувати на барабанах різні мелодії. У нього зовсім немає мовного бар’єра, як у мене або старшої дочки. Думаю, все це завдяки тій хорошій базі, яку він отримав на заняттях музикою, - зазначила мама 8-річного Арсена Лілія Панчева.

Черкащанка Марія Теличко розповідає, що заняття в студії елементарного музикування стали для її дворічної доньки Люби чи не єдиною альтернативою пісочниці. Вже після першого заняття дівчинка почала… співати.

- Дочка почала співати про все, що бачить довкола, помічати і розрізняти звуки природи, вистукувати паличками ритми, як на барабанах. Ці заняття –  чудовий час для мами і малюка. Тепер я розумію, що і як робити з дитиною, щоб розвивати її та допомагати пізнавати світ у такому ранньому віці, - розповідає мама 2-річної Люби Марія Теличко.

 4-річний Захар Печений за допомогою занять із музики успішно долає вікові кризи. За словами його мами Наталії, хлопчику достатньо "відпустити" за допомогою музики образи чи непорозуміння, які виникли в дитсадку, і від дитячої агресії не лишається і сліду.
- Мій вибагливий і перебірливий Захар із занять виходить спокійний і щасливий. Йому набагато легше розповісти мені чи тату, що його в садку хтось штовхнув чи щось забрав. Сум і злість просто розчиняються у музиці, - зазначила мама 4-річного Захара Наталія Печена.
Для багатодітної мами Тетяни Волочай музичні вправи вдома – це засіб м’якого дисциплінування дітей, без криків та покарань, а ще – розвиток у малюків "шостого почуття".
- Коли діти хворіють, і треба поміряти температуру, у нас є цілий ритуал. Ми сідаємо на фітбол, беремо в руки шейкер і співаємо пісеньку. Так час проходить непомітно, і дитина спокійно сидить. І я своєї мети досягла, і дочка весела і задоволена. Окрім того, на цих заняттях у дітей розвивається щось незбагненне, на кшталт інтуїції. Ми, дорослі, звикли ухвалювати рішення за допомогою логіки, діти ж – за допомогою інтуїції. Через  музику, гру, спів і рухи вони розвивають зв’язок із тілом, внутрішнім "я". Це допомагає розуміти себе, а отже – бути успішними і щасливими, - розповідає мама трьох дітей тетяна Волочай.
Для повноцінного запуску 6-денної школи з шістьма годинами занять на тиждень організаторам студії бракує ксилофона, металофона, барабанів і перкусії. А також облаштованого і мебльованого приміщення. Загальний кошторис проекту майже 70 тисяч гривень. Гроші організатори збирають на "Спільнокошті". Якщо їм вдасться досягти мети, навчання музиці на елементарних інструментах зможуть відвідати 200 черкаських малюків та їхніх батьків.  Допомогти зібрати кошти на музичну студію можна тут https://biggggidea.com/project/studiya-elementarnogo-muzikuvannya-konsultatsiya-majsterni-2/.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору