У Черкасах заслухали свідків по справі луганського “Беркута” (відео)

13 квітня 2018, 13:00

У Черкасах у справі командира луганського "Беркута" Валерія Костенка суд почав допит свідків. У ніч на 27 січня 2014 року очолюваний ним підрозділ під будівлею обласної адміністрації жорстоко розправився з майданівцями. Тоді постраждали десятки мітингувальників, звичайні перехожі та навіть журналісти. Слухання у справі почалися ще торік, але на жодне засідання Костенко так і не з'явився, інформують "Подробности".

Цю гучну справу часів Революції Гідності майже рік розглядають без ажіотажу з боку громадськості. Уже традиційно в залі - лише потерпілі, свідки, прокурор та адвокат. Обвинувачений у перевищенні службових обов'язків та перешкоджанні журналістській діяльності Валерій Костенко жодного разу - так і не з'явився. Суддя просить у прокурора підтвердження офіційного виклику Костенка до суду.

"Це копія газети "Урядовий кур'єр" за 31 березня 2018 року, в якому є відповідне повідомлення. Вилучаємо".

Прийти на засідання, ба навіть приїхати на підконтрольну Україні територію, Костенко навряд чи наважиться. Від початку війни на Донбасі луганський "Беркут" у повному складі разом із командиром перейшов на бік російських найманців. Цим підрозділом - Костенко командує й досі. А це - відео, коли 5 років тому ті самі спецпризначенці калічили майданівців у Черкасах. Під кийки тоді потрапили не лише мітингувальники та журналісти, а й звичайні перехожі.

Та зйомка для оператора Сергія Єфімова закінчилася розбитою камерою, лише дивом хлопцеві пощастило уникнути побиття. У справі Сергій проходить як свідок, адже він особисто спілкувався з командиром луганського "Беркута". Адвокат обвинуваченого з'ясовує, чи міг би він зараз упізнати Валерія Костенка.

"Обличчя особи, яка на вашу думку керувала працівниками беркуту ви бачили, чи ні? - Обличчя особи я не бачив ! Вона була у масці".

Але голос Костенка - запевняє Сергій - міг би впізнати хоч зараз. Щоправда додає: якби справу так не затягнули, свідчити йому було б значно легше.

"Як я зараз можу давати якісь свідчення, як пройшло чотири роки і я якихось подробиць, які можуть допомогти справі, я може і не згадаю вже", - говорить Сергій Єфімов, свідок.

Те, що на Валерія Костенка чекає обвинувальний вирок, прокурор більш ніж упевнена - доказів вистачає. Але рішення буде заочне, і шансів, що він реально відбуватиме покарання… майже немає.

Вгору