АТОвці, представники громадських організацій, влади, депутати облради від ВО «ЧЕРКАЩАНИ» та небайдужі містяни зібралися сьогодні на круглий стіл, аби вкотре обговорити найболючіше для всіх питання війни на Сході країни. Ініціатором проведення заходу виступили представники Всеукраїнського об’єднання «ЧЕРКАЩАНИ». У такий спосіб намагалися довідатися про настрої та пропозиції різних верств населення щодо вирішення проблеми Донбасу.
-Конфлікт триває, щодня гинуть люди. Це називають АТО, але в народі вже давно війною. Тому ми хочемо почути думки учасників круглого столу та врахувати їх у зверненнях до керівництва держави та виконавчої влади, - зазначив на початку круглого столу керівник фракції ВО «ЧЕРКАЩАНИ» в Черкаській обласній раді Анатолій Підгорний.
- Коли знаходишся там, на Сході, розумієш, що війна нас справді розділила на дві сторони барикади. І вже зараз одним якимось рішенням чи розчерком пера цю проблему не розв’язати, - зазначив голова об’єднання «Спілка воїнів АТО «Черкащани» Олександр Тіхонов.
На його переконання вирішити це питання можна було б значно швидше, аби країна мала сильну армію, стійку економіку та належним чином поставлене патріотичне виховання. Підтвердженням цих слів став приклад, наведений заступником секретаря ради Черкаської обласної організації ВО «ЧЕРКАЩАНИ» Віктором Беззубенком. Він розповів присутнім про свого родича, який зараз живе в Донецьку.
- На сьогоднішній день ми не тільки втрачаємо території, ми втрачаємо людей. Бо, наприклад, у мене вже скоро не буде можливості спілкуватися із двоюрідним братом однією мовою, бо ж під впливом тамтешньої пропаганди він стає вже іншою людиною. Хоча за фахом брат - історик, який знає історію України, який пишався Хмельницьким. А зараз там, де він, немає українського слова. Адже там не показує українське телебачення, а діє лише російська пропаганда.
Тож Віктор Беззубенко наголосив, що фракція «ЧЕРКАЩАНИ » в обласній раді вже на найближчій сесії повинна ініціювати звернення до керівництва держави, Верховної Ради з пропозицією посилити ,зокрема, інформування людей на Сході держави про події, які відбуваються в Україні.
Олександр Недомолкін, який до Черкас переїхав зі Сходу, пригадав, як похапцем довелося збирати речі і покидати рідну домівку.
- Я бачив і Іловайський котел, і тіла загиблих. Це дуже важкі спогади, які не переказати словами. Але сьогодні хотілося б сказати, що нинішня ситуація закладалася ще задовго до початку протистояння. Наведу простий приклад: емблему ДНР у своєму під’їзді я побачив ще за кілька місяців до розгортання конфлікту. А пізніше сусід зізнався, що то він наклеїв, - пригадує переселенець. – Тобто фундамент нинішньої ситуації закладався тривалий час. І вертикаль, яка робила це тоді, лишається і нині...
На думку Олександра Недомолкіна, на Донбасі не вистачає українського слова та достовірної інформації про позитивні зміни в Україні:
- З людьми, які там лишилися, необхідно увесь час спілкуватися, розповідати їм, забезпечити трансляцію українського телебачення.
- Події на Сході України - це дуже складна проблема, але якщо не говорити про неї, не збиратися за круглими столами, не обговорювати шляхи подолання ситуації, то війна триватиме ще дуже довго. Конфлікт затягується і якихось логічних дій, які б свідчили про його завершення, в державі не спостерігається. Тому ми стаємо ініціаторами процесів, які, сподіваюся, дадуть можливість показати, що шлях до вирішення конфлікту є, - зауважив Анатолій Підгорний.
Всі думки та пропозиції учасників круглого столу представники ВО «ЧЕРКАЩАНИ» мають намір оприлюднити на черговій сесії облради та ініціювати прийняття відповідного звернення до керівництва держави.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram