У Черкасах встановлять інтерактивний пам’ятник українським героям

05 листопада 2014, 16:25
1111111-636x437

Фото: ГромЧе

Інтерактивний пам’ятний знак на честь героїв Небесної Сотні і воїнів АТО незабаром буде встановлено на Соборній площі Черкас. Пам’ятний знак являтиме собою металеву конструкцію з вбудованим рідкокристалічним екраном, на якому цілодобово проектуватимуться фотографії, імена та інформація про героїв Небесної Сотні та воїнів АТО, що загинули захищаючи Україну. 

Про це інформує "ГромЧе".

Ще влітку активісти руху згуртували у Черкаському національному університеті громадські організації і спеціалістів з питань архітектури та художнього мистецтва, щоб усі разом могли долучитись до створення пам’ятника героям-черкащанам. Розмаїття ідей вигляду майбутнього монументу зрештою зводилося до спільного прагнення зробити його дійсно народним.

Приклад справжнього народного пам’ятника – саморобна дошка з фотографіями загиблих на Майдані героїв, яку небайдужі активісти ще в лютому власноруч встановили на Соборній площі Черкас. Вона стала місцем скорботи і пам’яті, люди щодня приносять туди живі квіти. Але з часом через атмосферний вплив вона почала руйнуватися. Тому ідея замінити дошку з фотографіями на більш стійку сучасну форму знайшла фахове рішення — створити металеву конструкцію з вмонтованим екраном, на якому б відображалась інформація про Героїв Небесної Сотні та загиблих у зоні АТО черкаських воїнів. Таким чином, жителі та гості Черкас зможуть спостерігати за героями, що творили нову історію країни, наживо. На замовлення Громадянського руху «За процвітання Черкащини», стелу виготовив один із черкаських майстрів за ескізом відомого архітектора Івана Попеля.

– Мені доводилось створювати чимало подібних пам’ятних знаків, стел. Однак ніколи ще не працював із таким натхненням, – відзначає майстер Микола Грицик. – У результаті, стелу було зроблено у рекордний строк – за два дні! Це металева конструкція висотою у 2,5 метри, обшита композитними металевими пластинами матового чорного кольору. Її вага – близько двохсот кілограмів, а екран захищає броньоване скло.

Черкаські активісти стверджують: монумент мав вже давно з’явитися на центральній площі міста, однак чиновництво все гальмувало.

– На жаль, у нас усе по-старому. Чиновники залишились у своїх кабінетах і самі нічого не роблять та й іншим не дають. Однак, якби там не було, а ми підтримуємо цю ідею, – відзначає керівник ГО «Самооборона Майдану» Олег Скалько.

Стела буде встановлена на Соборній площі вже наступного тижня – 12 листопада.

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору