У Черкасах вшановують 100 річницю пам’яті жертв геноциду вірмен

24 квітня 2015, 13:50

1

Сьогодні поминальні заходи з нагоди 100 річниці геноциду пройдуть у столиці Вірменії та серед вірменської діаспори по всьому світу, інформує Громадське ТБ: Черкаси.

З 1915 по 1918 роки у Османський імперії загинули півтора мільйона вірмен. Геноцид проводився в кілька стадій: роззброєння вірменських солдатів, вибіркова депортація вірмен з прикордонних районів, прийняття закону про висилку, масова депортація і вбивства вірмен. Деякі історики включають в нього вбивства 1890-х років, різанину в Смирні й дії турецьких військ у Закавказзі в 1918 році.

2

Однак, Туреччина досі не визнала масові вбивства вірмен геноцидом.

3

Нагадаємо, що слова про геноцид вірмен прозвучали під час вірменської літургії в Соборі Св. Петра у Римі в пам'ять 100-річчя з початку масового винищення вірмен в Османській імперії під час Першої світової війни. "Приховування або заперечення зла кровоточить як рана, яку не забинтували", - сказав Папа Франциск. В ході літургії Понтифік зарахував вірменського святого, поета і богослова X століття Григора Нарекаци до сонму вчителів церкви. На літургії був присутній президент Вірменії Серж Саргсян. Після слів Папи про геноцид турецьке міністерство закордонних справ оголосило про виклик посла Ватикану в Анкарі.

4

24 квітня вшанують пам’ять загиблих і у Черкасах, так, раритетні фотодокументи, пов’язані з вірменською історією, покажуть у Черкаському обласному краєзнавчому музеї. Унікальні знімки були зроблені очевидцями тодішніх подій, також частина фотографій належить фонду Конгресу США.

5

 

Поділитись

Коментарі

Вгору