У Черкасах привселюдно посварилися священники Київського та Московського патріархату

24 квітня 2015, 13:24
1069129_859951720739247_6199647259481230961_n (1)

Фото Олександр Костирко з Фейсбук

У Черкасах під час вшанування пам'яті жертв Чорнобильської трагедії непорозумілися священники Київського та Московського партіархату. Заходи із вшанування відбувалися сьогодні, 24 квітня,  у Соборному сквері біля пам’ятного знаку «Жертвам Чорнобилю» й були приурочені 29-ій річниці аварії на Чорнобильській АЕС.

Як повідомили "Про все" очевидці, конфлікт виник, коли до пам'ятного знаку підійшли представники Київського патріархату. На що, за словами свідків, представники Московсього патріархату сказали: "Йдіть звідси".

Про конфлікт написав на своїй сторінці у Фейсбук і помічник начальника управління ДСНС в Черкаській області Костянтин Проценко:

- Друзі, що це сьогодні було коло пам'ятного знаку ліквідаторам "І мертвим і живим" у сквері Соборного парку, або веселі часи наступають. Представники Української православної церкви Московського патріархату мало не побилися із представниками Київського патріархату. Претензія, - чого ви сюди приперлися?! І не роззявайте рота! А як же загальний сум та спільна трагедія, а Божі заповіді?

"Про все" звернулося до обох сторін конфлікту з проханням прокоментувати ситуацію. Кожен  наполягає на своїй правоті.

Митрополит Черкаський і Канівський Софроній (УПЦ Московського патріархату) каже, що представники Київсього партіархату заважали йому здійснювати молитву.

- Вони не давали молитися. Ми розпочали молитву, а вони перебивали. Я читав молитву, наш хор співав, а вони розпочали співати своє. Тоді я сказав, що нам більше немає, шо тут робити, - прокоментував нашому виданню Софроній. - Я це розцінюю, як розпалювання ненависті поміж людей. Подібне колись уже було в Оршанці.

11046713_859951757405910_7496556485255225657_n

Фото Олександр Костирко з Фейсбук

Натомість Митрополит Черкаський і Чигиринський Іоанн (УПЦ Київського патріархату) зазначає, що ніхто нікого не перебивав:

- У нас було офіційне запрошення на захід, так само як і в інших конфесій, - зазначає Іоанн. - Та ми побачили небажання провести службу разом. Коли розпочалася молитва, ми стали підспівувати, бо це був заупокійний молебінь, який разом можуть виконувати різні конфесії. Такий вчинок - це принципове небажання розділити з нами молитву.

Митрополит додає, що така ситуація, швишде за все, виникла через те, що пам'ятний знак знаходиться у місці, яке Московський партіархат вважає своїм.

- Парк, де розташований памятний знак, вони вважають своїм, тож думають, що для молитви інші конфесії повинні просити їхнього дозволу, - додає Іоанн. - Сьогоднішню молитву ми завершували вже без них.

 

 

Поділитись

Коментарі

Олег сказав:

Софроний чемодан вокзал мацква к гундяеву песни петь

Василь (Обов'язково) сказав:

Моцкалі повинні впасти на коліна і просити прощеня у всього Українського народу за Чорнобиль який трапився з їхньої вини, а вони ще шось хочуть комусь доказати. Сепаратиська церква і сепаратиські попи…

фотинич сказав:

Що сталося з украиною. Люди молить Бога щоб зняв з ваших очей завісу , щоб ви зрозуміли де є істина віра.Митрополит Софроній чистійшоі душі людина.Дай Бог йому довголиття,щоб він якнайдовше був з нами.Відкрийте очі скільки добра він робить для людей

Вгору