http://podrobnosti.ua/media/videos/2016/3/16/novosti-za-2016-03-16-1745_0935e1e00f4b4f22763fa68c435cce29.mp4
У Черкасах волонтери поставили виробництво маскувальних сіток майже на промисловий рівень. За це активісти навіть отримали народну назву "Черкаські павучки". Замовлення до них надходять від військових з усіє зони АТО. Та от впоратись з ними "павучкам" зараз не під силу. У волонтерів катастрофічно не вистачає тканини та робочих рук, інформують Подробности.
Надія Панасівна оберт за обертом майстерно вплітає камуфляжну тканину у майбутню маскувальну сітку. За півтора року волонтерства вона стала справжнім професіоналом. Ось це замовлення у "черкаських павучків" особливе - сітки роблять на передову для БМП і БТРів. Працюють у кілька змін. Адже в основному тут одні пенсіонери.
"Мінімум по 4 години ми тут. Більше не витримуємо фізично. - А важко? - Зразу було важко, потім трошечки до всього втягуєшся , звикаєш. Руки вже теж набивають практику. Те, що нам важко - не зрівняти. Що ми хоч трошки якусь свою часточку вкладаємо в нашу перемогу", - каже волонтер Надія Тараненко.
У цьому приміщенні "Черкаської самооборони" павучки займають два кабінети. Поверхом вище волонтери на потік поставили виробництво так званих "кікімор" для розвідників і снайперів. Одну з них вирішують приміряти на місці. Наш водій підійшов павучкам по зросту і комплекції.
Попит на "кікімори" навіть більший, аніж на маскувальні сітки, кажуть волонтери. Та й робота занадто клопітка.
"Чому ми не закінчили цю курточку, тому що прийшов, терміново треба саме такого кольору. То ми все це закинули і швиденько в'яжемо оце. Нас десь шість чоловік , то за днів 5, ну за тиждень це повністю костюм", - каже волонтер Гана Чірва.
Крім того, для "черкаських павучків" нині настали не найкращі часи. Заказів безліч, а от матеріалу катастрофічно не вистачає. Особливо тканини захисного кольору. Аби заплести стрічку у сітку, зараз її треба зв'язати з кількох маленьких клаптиків.
"Навіть ось такі малесенькі клаптики, вони всі вплітаються в сітку, тому що якщо рік тому ми могли собі такі шматочки викинути, то цього року з матеріалом це досить проблематично".
До середини наступного місяця військові замовили "павучкам" ще півсотні сіток. Волонтери побоюються, що замовлення може просто зірватися. Окрім тканини, їм також не вистачає і робочих рук.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram