У Черкасах відкрилася виставка майстрині з декоративного розпису (фото)

02 лютого 2016, 17:45

1 (2)

2 лютого 2016 року у Черкаському обласному художньому музеї відкрилася перша персональна виставка майстрині з декоративного розпису Ірини Нявчук.

На виставці представлено більше 40 творів художниці: серія декоративних розписів та серія зображень янголів. У розписах майстриня використала деякі прийоми та елементи «петриківки». Але форми мотивів, їх композиційна подача, колорит надзвичайно індивідуальні з притаманними лише їй дивовижною витонченістю, віртуозністю і легкістю малюнка. Улюбленою композицією майстрині є віночок, в який вона окрім листя, ягід, квітів, часто вплітає птахів, звірів, лісовиків, що серед буяння рослин набули особливо цікавих форм і характерів.

2 (1)

Варто зазначити, що петриківський розпис є джерелом натхнення для митців у багатьох регіонах України. І не дивно, адже це визнаний у світі самобутній пласт культури українського народу: 5 грудня 2013 року петриківський розпис було включено до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Назва його походить від старовинного козацького села Петриківка, що на Дніпропетровщині, де поколіннями передавалися традиції розпису. І приємно, що наша землячка Ірина Нявчук не тільки вивчила традиції петриківського розпису, але й зуміла творчо використати ці надбання.

3 (1)

Ще одним захопленням Ірини Олександрівни є іконопис. Особливо її цікавив давньоруський період розвитку цього виду мистецтва. Продовженням пошуків у цьому напрямку є написана на дошці темперними фарбами серія янголів, яка експонується в залі.

4 (1) 5 (1) 6 (1)

За інформацією прес-служби Черкаського художнього музею

 

 

Коментарі

Вгору