Данилові Нарбуту, народному художнику України, лауреату Державної премії імені Тараса Шевченка, судилася непроста доля. Син відомого художника Георгія Нарбута не залишився в тіні свого геніального батька, а став творцем власного художнього стилю, самостійно здобув визнання у колег по цеху і назавжди вписав своє ім'я в когорту видатних художників України, інформує Народ.UA.
Нагадаємо, сьогодні у Черкаському обласному краєзнавчому музеї відкрилась виставка картин живописця Данила Нарбута. На виставці представили серію з 35 портретів. Серед них — козацькі полковники, татари, визначні державні політичні діячі доби Богдана Хмельницького.
Народився Данило Нарбут на хуторі в Сумській області (зараз це село має назву Нарбутівка), але у 1917 році вся родина переїхала до Києва. Першими вчителями маленького Данила були такі неперевершені митці як Ф. Кричевський, Ю. Михайлів та А. Середа. Професійну освіту Нарбут здобував у Київському оперному театрі. Згодом його, як здібного учня, направили на Всесоюзні курси театральних художників, що діяли при Ленінградській академії мистецтв.
В якості художника працював у театрах різних міст: Ленінграда, Києва, Ейська, Житомира, Чернівців. З серпня 1965 року доля Д. Нарбута тісно пов'язана з Черкасами. У нашому місті він працював на посаді головного художника в обласному музично-драматичному театрі, брав участь у всесоюзних, всеукраїнських, закордонних, обласних виставках, мав персональні виставки. Тут він знайшов свій останній притулок, упокоївшись на 82-му році життя.
Попри нелегкий життєвий шлях (рання втрата батька, репресії, участь у фінській та II Світовій війнах), Данило Нарбут до останніх років залишався незламним патріотом та займав активну громадянську позицію.
Запропонована виставка дозволить краще пізнати життєвий і творчий шлях знаного художника, оскільки тут представлено ескізи його робіт, документи, особисті речі, експонати, що вшановують пам'ять Данила Нарбута та багато чого іншого.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram