В Черкасах розпочали роботу «мобільні» пункти для збору відпрацьованих батарейок і люмінесцентних ламп від населення. Працюватимуть вони, згідно із затвердженим графіком, до жовтня. Далі все зібране зберігатиме та утилізуватиме ліцензоване підприємство.
Сьогодні на такі відходи від населення чекатимуть біля будівлі Черкаської міської ради (вул. Б. Вишневецького, 36) до 19.00 (із 12.00 до 16.00 – перерва). Як розповів начальник відділу екології департаменту житлово-комунального комплексу ЧМР Володимир Гусаченко, таку соціально-екологічна акцію в обласному центрі започаткували ще в 2012-ому.
– Тоді ми стали першим містом в Україні, в якому запровадили подібну акцію. Доти дуже мало людей здавали батарейки чи лампи. Адже їх приймали тільки на спеціалізованих фірмах, які займаються утилізацією та збором небезпечних відходів, та платно, – говорить він. – Утім, ми просимо населення не викидати їх у контейнери зі звичайним побутовим сміттям, аби вони не потрапляли на полігон та не забруднювати навколишнє середовище.
За його словами, нині в Черкасах облаштували кілька стаціонарних пунктів для збору таких відходів.
Один із них встановлений поруч із будівлею Черкаської міської ради (вулиця Байди Вишневецького, 36), інші два – в Черкаському палаці молоді (вулиця Сумгаїтська, 12) та в приміщенні адміністративної будівлі на бульварі Шевченка, 307.
Утилізуватиме й зберігатиме все зібране під час акції спеціалізоване підприємство «ОЛЕСТАС ЕКО». За словами еколога цього товариства Станіслава Чуприни, люмінесцентні лампи для цього подрібнюють та знешкоджують їх небезпечні складові.
– У рік ми утилізуємо близько 200-250 тисяч ламп, – розповів він. – Натомість батарейки ми збираємо й зберігаємо на нашому складі.
Наступного разу «пересувний» пункт для збору небезпечних відходів працюватиме вже 14 квітня на паркувальному майданчику біля «Гранд Маркету» (вул. Гагаріна, 55/1). Тоді відходи прийматимуть із 11.00 до 16.00.
Із повним графіком збору небезпечних відходів у 2018 році можна ознайомитися нижче.
Для довідки:
До небезпечних побутових відходів зараховують батарейки, люмінесцентні лампи, енергоощадні лампи, прилади денного освітлення, термометри, тонометри, акумулятори від мобільних пристроїв.
Усі вони містять ртуть та різного типу важкі метали (кадмій, свинець, нікель), які «отруюють» повітря, ґрунт та ґрунтові води. Відтак, шкодять і здоров’ю людей: токсичні метали викликають ураження органів, погіршують репродуктивні функції та викликають генетичні зміни й ракові захворювання. Для прикладу, за даними досліджень, одна пальчикова батарейка забруднює 20 квадратних метрів землі (глибиною 5 м) та 400 літрів води.
За інформацією прес-служби ЧМР
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram