У Черкасах стартував проект допомоги жінкам, які страждають від насилля у сім’ї

03 травня 2016, 13:40

12794816_1071547432903205_4408033115906981396_o

Донеччанка Анна Тарапата, тікаючи від війни, переїхала у Черкаси два роки тому і вже встигла підкорити серця черкащанок як уважний, досвідчений тренер зі змішаних єдиноборств, пише "День kyiv.ua".

Анна Тарапата — 14-кратна чемпіонка України з тхеквондо, майстер спорту з тхеквондо, кандидат у майстри спорту з карате. У Черкаській області очолює філію Всеукраїнської федерації Синму-Хапкидо (самооборони), тренер у клубі ММА Grizzly з фітнесу з елементами ударної техніки та самооборони — тай-бо.

Щоб подолати депресію, викликану війною, переїздами, Анна продовжила у Черкасах заняття улюбленою справою — тренуванням, оскільки 12 років поспіль професійно займалася спортом. А невдовзі зібрала навколо себе дружний колектив. Коли дізналася про міський конкурс громадських проектів «Ідея—Дія—Результат», подала на розгляд журі власний проект «Шлях до нової себе» й стала однією з переможців.

Війна загострила ситуацію

Головна ідея проекту — допомогти жінкам, які страждають від насилля у сім’ї, навчити їх любити і поважати себе, уміти захищати свої права. Для цього безкоштовно проводитимуть тренування із самооборони, надаватимуть психологічну допомогу і консультації юриста. «Війна загострила ситуацію з насиллям. Деякі чоловіки втратили бізнес, дах над головою, і своє невдоволення випліскують на жінок, які поруч. Інші ж виявляють фізичну силу там, де мали б бути моральна підтримка і справжні почуття. Боячись здатися слабкими, перешкоджають саморозвитку жінки, піднімають на них руку, — розказує організаторка проекту. — До того ж дівчата, приходячи на заняття, розповідають про агресію й неадекватну поведінку своїх чоловіків, тому й прагнуть стати впевненішими у собі. Тобто така проблема існує у нашому суспільстві». Спортсменка і сама не відчула підтримки з боку свого чоловіка.

На сьогодні Анна змогла залучити волонтерську допомогу для реалізації ідеї й створила команду однодумців. Вже 26 квітня відбулося тренування для жінок із самооборони під керівництвом Анни Тарапати та В’ячеслава Василенка, чемпіона світу з бойового самбо, президента спортивного клубу Grizzly. Наступного дня на учасниць проекту чекала зустріч з психологом Еліною Максимець. Лекції з прав жінок проводитиме 5 травня юрист Тетяна Ковальчук. А 19 травня учасниці проекту зможуть прослухати тренінг з психології для жінок від психотерапевта Анни Харченко.

Спільні свята й дружні відносини

Чимало вдячних учениць охоче діляться своїми враженнями. «Навіть якщо приходиш втомлений, без настрою, здається, немає сили, то через хвилину від початку тренування ти про це забуваєш», — запевняє Ірина Бугай, мати трьох дітей, що понад місяць відвідує заняття. Катя Петриченко розповідає, що завдяки заняттям стала емоційно відкритою для спілкування, впевненішою у собі, навчилась самозахисту, тим паче у наші часи це необхідно. «На тренуваннях всі дівчата різні за віком, матеріальними можливостями, соціальним статусом, але це нікому не заважає знаходити спільну мову, в чому заслуга тренера», — ділиться Юлія Гавриліна. У колективі спільні свята й дружні відносини. «Я намагаюся їх згуртувати, вчу піклуватися про ближнього, оскільки заняття тривають попарно. Прищеплюю розуміння: як ти мислиш, те ти й бачиш у своєму оточенні», — ділиться навичками тренування спортсменка.

Те, що проект справді потрібен місту, засвідчує підтримка волонтерів, допомога у організації самих учасниць, небайдужість громадськості. Так, на обласному телебаченні щоп’ятниці говоритимуть про самооборону й корекцію тіла у передачі «П’ять хвилин із Grizzly», підсумовує організаторка.

 

 

Коментарі

Вгору