У Черкасах рятувальники двічі за добу збирали ртуть у помешканнях

11 квітня 2018, 22:50

10 квітня о 07:40 у квартирі житлового будинку на вулиці Надпільна, внаслідок розбиття побутового градусника стався розлив ртуті. Після отримання інформації про хімічне забруднення помешкання, на місце виклику прибули фахівці групи радіаційого, хімічного та біологічного захисту аварійно-рятувального загону спецпризначення, які за допомогою спеціальних реактивів провели демеркуризацію приміщення та зібрали 4 грами небезпечної речовини.

Ще одне повідомлення про розлив ртуті рятувальники отримали цього ж дня о 16:18 від мешканців однієї із квартир житлового будинку по вулиці Героїв Майдану. Прибувши на місце виклику, хіміки зібрали 4 грами рідкого металу, що розлився внаслідок розбиття побутового термометра для подальшої утилізації та провели демеркуризацію приміщення.

Рятувальники нагадують основні правила дій на випадок, якщо в помешканні стався розлив ртуті:

  • Відкрийте вікна та двері квартири, щоб провітрити приміщення.
  • Повідомте рятувальників за номером «101».
  • Дихайте в приміщенні за допомогою респіратору.
  • Намагайтеся самі зібрати видимі кульки ртуті гумовою грушею або пензликом. Дрібні кульки можна зібрати за допомогою пластиліну чи розмоченої газети. З щілин ртуть витягайте латунним чи мідним дротом.
  • Зібрану ртуть помістіть в скляну банку, залийте зверху водою та закрийте банку кришкою.
  • Після збору видимої ртуті залишіть приміщення до приїзду фахівців, а зібрану ртуть передайте їм.
  • Не заходьте в приміщення до одержання висновку фахівців про відсутність небезпеки.

У разі якщо ви виявили розлиту ртуть необхідно огородити місце розливу та повідомити фахівців рятувальної служби за номером «101».

Пам’ятайте, що ртуть – отруйна речовина. Вдихання пару, безпосередній контакт цієї речовини зі шкірою й особистими речами дуже небезпечні. Ні в якому разі не викидайте прилади з ртуттю в сміттєві баки, це несе загрозу довкіллю та іншим людям.

За повідомленням УДСНС України в Черкаській області.

Вгору