У Черкасах розпочала роботу місія ОБСЄ

24 вересня 2015, 07:36

1

За перебігом місцевих виборів в Україні, як і в попередні роки, пильнуватимуть представники місії ОБСЄ. Два довгострокові спостерігачі вже розпочали свою роботу в Черкасах та області. За попередніми даними, безпосередньо перед днем голосування до них приєднається ще близько 15 короткострокових спостерігачів, інформує прес-служба міськради.

Аби обговорити готовність Черкас до виборчого процесу, представники місії Гри Тайнде та Ларс Йєнсен зустрілися з міським головою Сергієм Одаричем. За їхніми словами, вони здійснюватимуть моніторинг й оцінку виборів із огляду на дотримання міжнародних демократичних принципів і національного законодавства.

– Ми повністю об’єктивні й рівновіддалені від усіх сторін. Ми лише спостерігаємо за виборчим процесом і не беремо участь у жодних політичних заходах, – говорить Ларс Йєнсен під час зустрічі з міським головою. Раніше він вже брав участь у місії ОБСЄ й дивився за ходом виборів у Луганську, Миколаєві, Івано-Франківську. – Звісно, ОБСЄ не є поліцією чи органом для розслідування, але ми хотіли б бути в курсі подій, які відбуваються. Тож якщо у вас буде інформація щодо впливу на думку виборців або незаконних агітаційних заходів, інформуйте нас.

За його словами, під час спостереження за місцевими виборами експерти місії планують зустрітися не лише з представниками органів місцевого самоврядування, а й безпосередньо з кандидатами, політичними партіями, а також правоохоронцями й громадськими організаціями.

Натомість Сергій Одарич запевнив міжнародних спостерігачів у тому, що вони можуть розраховувати на підтримку у вирішенні будь-яких організаційних питань.

– Влада має бути легітимною в очах суспільства, тож обиратися має прозоро й чесно, – зазначив Сергій Олегович. – Наразі виборчий процес іде планово, сформовані територіальні виборчі комісії, сподіваюся, що вчасно будуть утворені й дільничні виборчі комісії. На сьогодні в усій Україні тривають дискусії щодо механізму участі в місцевих виборах переселенців. Але ці питання варто вирішувати лише на законодавчому рівні. Переконаний, що спільними зусиллями зможемо провести вибори без порушень!

Як повідомили міжнародні спостерігачі, за кілька днів після завершення виборів на офіційному сайті ОБСЄ оприлюднять звіт із висновками та зауваженнями.

Нагадаємо, що рішенням виконкому від 11 вересня була створена робоча група виконавчих органів Черкаської міської ради з питань створення належних умов для підготовки та проведення чергових виборів депутатів Черкаської міської ради та міського голови (зокрема, вона опікуватиметься організаційно-технічними питаннями); визначено організаційні заходи для цього й відведено 69 місць для розміщення матеріалів передвиборчої агітації.

Коментарі

Вгору