У Черкасах провели Всеукраїнську конференцію, присвячену видатному вчителю

25 березня 2015, 15:10
IMG_2776

Фото Про все

Всеукраїнську науково-практичну конференцію "Захаренко і сучасність: виховуємо громадянина-патріота" провели сьогодні, 25 березня, у Черкаському національному університеті ім. Б. Хмельницького.

- Сьогоднішнє наукове зібрання присвячено творчості нашого земляка, видатного українського педагога, академіка НАПН України, Народного учителя, голови Творчої Спілки учителів України, голови комітету "Педагоги Співдружності за мир і взаєморозуміння" Олександра Антоновича Захаренка, - зазначив на початку заходу в. о. ректора ЧНУ Олександр Черевко. - Лише той факт, що директор звичайної сільської школи був обраний до вищого ешелону наукової педагогічної еліти колишньої радянської держави, вперше в історії зарубіжної і вітчизняної педагогіки став академіком і одним із засновників Національної академії педагогічних наук України, говорить про його непересічний педагогічний талант, спрямовує наш пошук на вивчення і розкриття його педагогічного спадку.

IMG_2774

Фото Про все

Олександр Черевко розповів, що педагогічна спадщина Захаренка налічує значну кількість монографій та більше 300 наукових публікацій. А його ідеї і досвід пережили свій час й сприймаються як педагогіка сьогоднішнього дня.

- Завдання нашої конференції має за мету сприяти більш глибокому і науково обґрунтованому підходу до педагогічної спадщини Олександра Захаренка, - наголосив Олександр Черевко.

Серед запрошених на конференцію були і учні із школи с. Сахнівка - авторської школи Захаренка. Нині у цій школі навчається 114 осіб.

IMG_2785

Фото Про все

- У нашій школі панує особливий дух та атмостфера свята.  Якщо до звичайної школи учням, буває, і йти не хочуться, то у нашій школі такого немає. До нас завжди приїздять гості, - розповідає одинадцятикласниця Яна Бараненко. - У нас буже багато гуртків. Також є басейн, парк, різні каруселі, криниця совісті.

Школярі кажуть, що до ЧНУ приїхали спеціально, аби поділитися тим, що знають про Олександра Антоновича та, можливо, почути про нього щось нове.

- У нашій школі його біографію знають всі, навіть першокласники, - кажуть школярі.

Довідка: Олександр Захаренко народився в Кам’янці  2 лютого 1937року. Закінчив фізико-математичний факультет Черкаського педагогічного інституту (нині ЧНУ). Працював учителем фізики і математики середньої школи с.Сахнівка Корсунь-Шевченківського району, а пізніше - директором. Мав звання "Відмінник народної освіти України", "Відмінник освіти СРСР", "Заслужений учитель України", "Народний учитель СРСР".  Був депутатом 2-х (11 і 12) скликань Верховної Ради СРСР. 2001 року його визнано "Кращим освітянином 2001 року" та нагороджено громадською освітянською відзнакою – медаллю "Засвіти вогонь"(за створення чотиритомної "Енциклопедії шкільного роду"). 30 квітня 2002 року Олександр Захаренко пішов із життя.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору