У Черкасах пропагували здоровий спосіб життя серед літніх людей

14 серпня 2017, 22:27

"Здоровий спосіб життя – запорука його продовження та покращення" - це тема серпневої зустрічі  учасників проекту "Активізація жертв нацизму та людей старечого і похилого віку інших категорій шляхом участі в заходах соціального спрямування та здорового способу життя", який виконується Відділенням ВБО "Турбота про літніх в Україні" в м.Черкаси (виконавчий директор Бугеря Тетяна Анатоліївна) за програмою "Місце зустрічі-Діалог" в Україні Німецького Федерального Фонду "Пам'ять, Відповідальність, Майбутнє". Зустріч стала підсумком роботи в рамках проекту, що виконувався з вересня 2015 року та завершується в серпні 2017 року, пише "Прочерк".

Учасники проекту пригадали 7 правил здорового способу життя, що є запорукою збереження, подовження та покращення якості життя усіх людей незалежно від віку. Це здорове харчування, фізична активність, відмова від шкідливих звичок (навіть захоплення переглядом телепередач), правильний розпорядок дня, позитивний настрій, дбайливе ставлення до себе та ведення здорового  спосібу життя у компанії.

Галина Блощаневич розповіла про 5 золотих правил, яким слідував Доктор Шигаки Хинохара, який заклав основи сучасної японської медицини і зробив Японію країною довгожителів. Присутні з цікавістю слухали поради,, як прожити довге здорове життя.

Світлана Пушкаренко ознайомила присутніх із витягами з книги "Многії літа. Благії літа. Заповіді 104-річного мудреця Андрія Ворона для довгого і радісного життя", які мають неоціненну мудрість, перевірену часом і досвідом.

Зустрічі проекту надали поле для знайомства і спілкування. В результаті відвідування заходів проекту Ганна Смаглій Ганна та Вадим Федорін з’ясували, що вони обидва проживали по вул. Пушкіна. Вони пригадали своїх сусідів-однолітків, ігри молоді у післявоєнні роки. Виявилось, що Ганна Петрівна працювала секретарем дитячої спортивної школи, а Вадим Трохимович був вихованцем ДСШ.

Інші учасники проекту з цікавістю переглянули фотографії із сімейного альбому Вадима Трохимовича, де він 1958 року на водній станції товариства "Авангард", що знаходиться на стадіоні "Труд" (зараз Долина Троянд) разом з олімпійськми чемпіоном 1964 року в Токіо Андрієм Хімічем та чемпіоном Європи 1964 року Валерієм Дрибасом. Ганна Петрівна показала фотографії 1957 року з вихованцями дитячої спортивної школи.

На зустрічі були вручені "Подяки" Німецького Фонду та книжки про цілющі властивості води активним учасникам проекту: Галині Блощаневич, Вірі Лободюк, Ганні Кухарчик, Катерині Бобровник, Світлані Пушкаренко та іншим.

Учасники проекту висловили задоволення від проекту. Мобільним  учасникам проекту найбільше сподобались заняття фізичними вправами в Долині Троянд, зустрічі з студентами музичного училища та учнями міста. Немобільні учасники проекту передали  слова вдячності за систематичне відвідування їх вдома. Для всіх  цінними стали поради щодо здорового способу життя.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору