У Черкасах представили результати реалізації пілоту «Сталість ВІЛ-послуг в Черкаській області»

17 листопада 2017, 14:32

Підсумкова конференція за результатами пілоту «Сталість ВІЛ-послуг в Черкаській області» відбулася 16 листопада 2017 року у Черкасах. У зустрічі участь взяли фахівці проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії», представники влади Черкаської області, м. Канів та Канівського району, спеціалісти профільних структур та фахівці проекту «Сталість ВІЛ-послуг в Черкаській області».

З квітня 2016 року пілотний проект реалізовувала БО «Від серця до серця» за підтримки проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії». Пілот було реалізовано в м. Канів та Канівський район, адже саме у цих регіонах, щороку виявляють близько 30 нових випадків захворювання, а це 5% від кількості усіх інфікованих у Черкаській області по області.

«У Черкаській області протягом багатьох років впроваджуються різні заходи на протидію поширення ВІЛ. Та найбільшу ефективність мають програми, які спрямовані на уразливі до інфікування ВІЛ категорії громадян. Канівський район та місто, на жаль, мають критичну ситуації у поширенні ВІЛ. Тепер, завдяки допомозі міжнародних організацій та підтримці влади, Черкащина запровадила сучасні підходи до профілактики, діагностики та лікування ВІЛ-інфекції/СНІДу», – зазначає перший заступник голови ОДА Віталій Коваль.

Проект «Сталість ВІЛ-послуг» спрямував зусилля на розширення тестування на ВІЛ, розширення програми замісної підтримувальної терапії (ЗПТ) через створення сайту ЗПТ та залучення місцевих коштів на протидію ВІЛ та запровадження механізмів прямого фінансування профілактичних програм з протидії ВІЛ-інфекції з місцевих бюджетів через втілення механізму соціального замовлення.

Варто зазначити, що позитивні результати проекту частково переймають і в інших районах. Так, за кошти місцевого бюджету при Жашківській центральній районній лікарні відкрили перший кабінет ЗПТ для уразливих до ВІЛ категорій населення. Кабінет ЗПТ створили за моделлю канівського кабінету замісної підтримувальної терапії. Також матеріали проекту були використані для відкриття пілотного міського/районного сайту АРТ на базі Смілянської міської поліклініки, який обслуговує жителів міста Сміла та Смілянського району.

«Ми бачимо, що проект показав свою ефективність та дієвість, адже окрім допомоги людям уразливих категорій, ми ще й показали наскільки успішною може бути співпраця різних структур, якщо нас об’єднує важлива мета. Також приємно, що результатами проекту зацікавилися інші райони, які вже почали втілювати наші напрацювання. Сподіваємось, такий досвід взаємодії та співпраці буде впроваджуватися на рівні всієї області», – підсумовує керівник БО «Від серця до серця» Наталія Несват.

«Проект «Реформа ВІЛ-послуг у дії» не буде зупинятися на досягнутих результат й має на меті поширити успішний досвід забезпечення сталості послуг з ВІЛ на всю область. Ми побачили, що децентралізація послуг з тестування на ВІЛ, інтеграція життєво важливих послуг з ВІЛ в одному місці дає свої результати – пацієнт зацікавлений отримати весь спектр потрібних послуг в одному місці, в районі, де він проживає й це мотивує його до утриманні на лікуванні, що вкрай важливо для досягнення цілей подолання епідемії», – сказав заступник керівника Проекту з технічних питань/Старший радник з питань політики в галузі охорони здоров'я Олексій Яременко.

За повідомленням БО «Від серця до серця».

 

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору