З 25 квітня по 9 травня Черкаським обласним художнім музеєм спільно із«Музеєм радіо Вотінова» проводиться виставка радіотехніки "Радіозв’язок у часи Другої світової війни". Про це повідомляє Художній музей на своїй сторінці у Фейсбук.
На виставці можна побачити різноманітні зразки військової радіотехніки, зв’язку і розвідки: польові телефони, засоби артилерійської розвідки, танкового зв’язку, авіарозвідки періоду Другої Світової війни, вироблені в СРСР, Німеччині, Великобританії та США. Також велика увага приділяється цивільній радіотехніці виготовленій в УРСР, на заводах Львова, Харкова та Дніпропетровська як у довоєнний, так і у післявоєнний період. Окремим розділом виступає цивільна техніка з інших країн: Росії, Німеччини, США, Японії.
Варто сказати про самого Володимира Вотінова, натхненника цієї виставки. Народився 28 червня 1935-го року у російському місті Кемерово. Ще з самого дитинства він захопився спортивною радіопеленгацією і продовжував займатися нею майже усе своє життя. У 1998-1999 та 2005-му році ставав чемпіоном Європи з цього виду спорту. У 2005-му році отримав звання «Заслужений майстер спорту України». Його захоплення радіотехнікою, що пройшло крізь усе життя дозволило зібрати величезну колекцію, яку ви і маєте можливість спостерігати.
Дивлячись на представлені експонати ви маєте змогу доторкнутися до багатої світової та української історії, побачити наскільки великими було різноманіття радіотехніки в часи Другої Світової війни, усвідомити наскільки великою була її роль у досягненні перемоги над нацизмом. Саме радіотехніка різної складності допомагала координувати військові операції – від маленьких диверсійних вилазок до повномасштабних фронтових боїв.
Завдяки побутовій радіотехніці того часу люди старшого покоління люди старшого покоління зможуть згадати свою молодість і дитинство, а молоді трохи дізнатися про те як жили люди, який вигляд мали їхні помешкання зі старими радіоприладами кілька десятків років тому. А люди заглиблені в цю тему зможуть прослідкувати еволюцію ретро радіо від довоєнного періоду і аж до розпаду Радянського Союзу.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram