На Черкащині у селян відбирають землю (відео)

25 квітня 2015, 09:59

_5__1__650x410

На своїй землі не господарі. На Черкащині у селян відбирають землю, яку вони справно обробляли десятиліттями, повідомляють «ФАКТИ. ICTV».

Фермерське господарство "Меліса" у Драбівському районі 117 гектарами користується впродовж десяти років, вчасно сплачує оренду і всі податки. Донедавна жодних проблем не було. Однак торік чиновники обласного держземагенства просто відмовили чоловікові у продовженні оренди ще на 5 років, що зазвичай робиться автоматично з поданням заяви. Тож законне право на наділ довелося відстоювати у суді.

- Ми звернулись до суду і суд визнав, що договір пролонгувався на той самий термін на тих самих умовах. На це є рішення суду від 12 лютого 2015 року, - говорить член селянського фермерського господарства "Меліса" Сергій Тупіцький.

Але рішення суду для посадовців - не аргумент. Через два тижні після вердикту земагентство віддало ділянку в оренду жителю іншого району. Причому одразу на 49 років.

- Ось в мене договір-оренди, який головне управління держкомзему в Черкаській області в особі Мироненка Дмитра Олександровича заключило з фізичною особою Вишняковим Євгеном Вікторовичем, земельні ділянки 49 і 65 гектарів передається на 49 років, - каже Сергій Тупіцький.

Новоспечений орендар у телефонній розмові пояснив, що його рішення суду не стосується, він отримав землю, бо написав заяву:

- Вишняков Євген Вікторович - це фізична особа, яка виявила бажання займатися фермерським господарством. За законодавством у нас можна до 50 років узять цю землю.

Голова райради нарікає - за останні три роки держземагенство в області віддало стороннім людям понад півтисячі гектарів і скарги до обласних чиновників та навіть Верховної Ради не допомогли.

- Громадянин Вишняков отримує в оренду два земельні участки 112 і 116 гектарів на 33 роки. Це звичайна підставна особа. Кажуть у нього є дах з впливових осіб, - зауважує голова Драбівської райради Володимир Дзега.

До чиновників з Черкаського держземагенства вже приходив і судвиконацевь з вимогою виконати рішення суду про продовження оренди, але там усе традиційно спихають на попередників.

- Я перепрошую, але відповідальність за своїх попередників не маю нести як юридично, так і морально в тому числі. Я зобов'язуюсь розібратися і виконати вимогу державного виконавця, - повідомив виконуючий обов'язки начальника Головного управління Держземагентства в Черкаській області Сергій Савченко.

Очевидно, почне розбиратися новий керівник зі свого заступника Дмитра Мироненка. Саме його підпис стоїть під договором на 49 років і, як стверджує керівник "Меліси", саме він відмовив йому у законному продовженні оренди на п'ять років. І така ситуація в цілій області - корумповані чиновники не соромляться торгувати землею - стверджують тутешні фермери .

- Триста доларів за гектар. Триста, двісті. З мене особисто триста просили бо в мене пасовища, які нікому не нужні, чагарниками поросші, - зазначає голова асоціації фермерів Драбівського району Валерій Перепелиця,.

- Договір не реєструють цілий рік, тягнуть, тягнуть, гроші хотять, їх з такою корупцією треба посилать рить окопи або руки одрубувать. Нам просто не дають працювати, - переконаний голова фермерського господарства "Калина" Василь Калина.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору