У Черкасах пацієнтів безкоштовно лікують тільки першу добу (відео)

05 вересня 2017, 14:25

Перший день - безкоштовно, а далі - як вийде. Це - сценарій для пацієнтів лікарні швидкої допомоги в Черкасах. Що робити коли немає ні грошей, ні ліків, з'ясовували "Подробности".

Крапельниці, таблетки і уколи - на них щодня Микола Панченко витрачає 500-700 гривень. У третю міську лікарню його привезла швидка. Лікування, крізь сльози жартує пенсіонер, тільки для багатих.

За три дні на ліки пішла вся його мізерна пенсія. За бюджетні гроші допомогу надавали тільки один день.

Перший день в лікарні швидкої допомоги для пацієнта безкоштовний згідно з рішенням місцевої міськради. За видані медичним закладом препарати кожен хворий розписується у відомості. Хоча медикаментів все одно не вистачає.

Якщо з ліками лікарі ще якось викручуються, то допоміжне медичне приладдя хворі купують самі, навіть в перший день лікування. Зараз в лікарні катастрофічно не вистачає засобів гігієни, гумових рукавичок та медичних масок.

Проблема системна, - стверджує головлікар. Лікарня фінансується частково з держскарбниці, частково - з міськбюджету. В цілому на медикаменти передбачили 9 мільйонів гривень. З яких 3 - виділила міськрада. Але гроші, ще до кінця року, з'їла інфляція.

- Ціна ліків постійно зростає і ця інфляція з'їдає кошти, тому реально ми залишилися приблизно на тому ж рівні, -розповідає головний лікар Черкаської міської лікарні швидкої допомоги №3 Олександр Федорук.

Тому люди звернулися до влади з проханням ще раз виділити кошти для лікарні швидкої допомоги. У міськраді заявили, що зроблять все можливе.

 

Коментарі

Вгору