У Черкасах пам’ятні знаки пропонують перенести подалі від собору Московського патріархату

29 квітня 2015, 14:15
11198893_739016456215125_818244078_n

Фото Про Все

Пам’ятні знаки, які встановлені у Соборному парку Черкас, необхідно перенести в інші місця. З такою пропозицією до міської влади планує звернутися митрополит Черкаський і Чигиринський УПЦ Київського патріархату Іоан.

У Соборному парку неподалік Свято-Михайлівського собору, який належить до Московського патріархату, знаходяться пам'ятний знак-хрест жертвам Голодоморів та політичних репресій, а також пам’ятник жертвам Чорнобильської трагедії

- Напевно ми зберемося з представниками інших конфесій та запропонуємо міській владі перенести меморіальні пам’ятні знаки у ті місця, які не належать до території канонічного руського міра (мається на увазі Московський патріархат – ред.), щоб ми могли приходити туди та молитися, - зазначив вчора під час прес-конференції митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан.

Також, за його словами, у цьому ж парку заплановане встановлення пам’ятника загиблим воїнами АТО.

- Тому виникає запитання, чи ми взагалі зможемо приходити туди та молитовно вшановувати героїв? – додає митрополит. – Тому ці питання ми будемо ставити перед міською владою.

Нагадаємо, під час вшанування жертв аварії на Чорнобильскій АЕС між представниками Київського та Московського патріархатів виник конфлікт.

– Можливо, у нас із Московським патріархатом настільки різний дух, що вони не терплять нашої присутності. Тоді треба поставити питання: якого вони духу? Згадується прислів’я: «Руським духом пахне», так може у Московському патріархаті саме «руським міром пахне»? – каже митрополит Іоан. - Поки що ми стоїмо на позиціях, що незалежно від бажання чи небажання Московського патріархату, ми будемо брати участь у державних чи громадських заходах. Бо все-таки ми на своїй землі. І ми повинні молитовно брати участь. І коли керівник Московського патріархату владика Софроній заявляє, що молитися має тільки один, то це є неправдою. В усіх заходах, де збираються різні конфесії, моляться всі, бо молитва передбачає соборність.

На думку митрополита, керівництву Московському патріархату потрібно переосмислити свою духовну роль на Україні та на Черкащині та розділяти молитву з представниками інших конфесій.

Також у УПЦ Київського патріархату додають, що міжконфесійний конфлікт трапляється вже не вперше. Священнослужителі конфліктували  ще під час вшанування жертв голодомору.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору