У Черкасах обирали собаку-ненажеру та справжнього модника (фото, відео)

04 травня 2014, 18:57

Вчора, 3 травня, у місті пройшла щорічна виставка Черкаського обласного клубу службового собаківництва. На змаганнях журі обирало не лише найгарніших, найвихованіших та найслухяніших собак, але й найбільших ненажер, найстильніших моделей та найбільш схожих на свого власника улюбленців.

У цьогорічній виставці взяло участь понад 130 собак різних порід. До Черкас з'їхалися чотирилапі не лише з Черкаської області, але й з Хмельницького, Чернівців, Вінниці та Кіровограду.

Взяти участь у виставці завітали лабрадори, ретривери, чихуахуа, йоркширські тер'єри, пінчери, такси, московскі сторожові, сенбернари, хаскі тощо. Але традиційно більшість склали службові собаки, а саме, німецькі вівчарки.

- Сьогодні на виставці демонструються основні елементи виховання собаки. Один із найважливіших критеріїв для нас - "собака в місті". Тварина має бути комунікабельна і вихована, має добре себе поводити, не відволікатися, повинна виконувати всі команди і бути зосередженою лише на своєму власнику, - пояснює вимоги до собак на виставці член Черкаського обласного клубу службового собаківництва Ірина Петрик.

Окрім того, собака повинна вміти захищати та охороняти свого власника від можливих загроз. Тому дресировані сторожові чотирилапі також змагалися за першість і в демонстрації елементів захисно-караульної служби. Обов'язковою була й експертиза екстер'єру собаки та оцінювання відповідності породи стандартам.

Щоб розважити учасників та гостей заходу, поряд із роботою в рингах із оцінювання на відповідність породі, для собак та їхніх власників організатори проводили різноманітні конкурси. Глядачі обирали найбільшого собаку-ненажеру, який швидше за всіх з'їсть, запропонований йому корм.

Справжній модний показ посеред галявини нагадував конкурс на істинного модника та модницю. Представники декоративних порід гордовито дефілювали по траві, демонструючи свій новенький комбінезон чи вишукану сукню.

Модницю Елю на виставку привели вперше. У її собачому гардеробі близько десяти нарядів. Але у спідничці та з рожевим бантиком чотирилапа почуває себе швидше покараною, аніж розкішною.

- Вона не дуже комфортно почуває себе в одязі. Навіть бантик я сьогодні перев'язувала їй тричі, і вже погрожувала прибити його цвяхом. Ледве-ледве ми звикли до одягу, щоб сьогодні гарно виглядати. Одягаємо нашу улюбленицю лише на певні заходи. Вдома та на вулиці, зазвичай, вона ходить без "прикрас", - розповідає господиня собаки-модниці Ліна Воропаєва.

Сергій на виставку приводить свого чотирилапого друга вже втретє. Брати участь у розважальних конкурсах обожнює, тому не шкодує на них ані своїх сил, ані сил собаки.

- Собаки у мене з дитинства. Останній мій улюбленець - півторарічний бордоський дог. На виставку приходимо вже втретє. Під час перших двох він ще трохи соромився, а зараз бачу, що вже звик. Під час дресирування найважче знайти спільну мову із собакою, та якщо це тобі вдасться, то можна навчити тварину всьому. Тому спочатку необхідно віддресерувати себе, а вже потім вчити собаку, - розповідає Сергій.

Усі чотирилапі, які брали участь у виставці, отримали дипломи з описом експерта, житони учасників, призерам дісталися медалі, а переможцям - кубки.

Поділитись

Коментарі

Вгору