У Черкасах обговорили вплив небезпечних відходів на довкілля

28 серпня 2017, 20:03

28 серпня у рамках соціального проекту "Центр за екологічне майбутнє" відбувся тематичний семінар на тему "Небезпечні побутові відходи – важлива проблема сьогодення", пише "ВиЧЕрпно".

У рамках семінару учасники заходу говорили про вплив небезпечних відходів на довкілля, існуючі типи відходів, місця їх поховання (санкціоновані і несанкціоновані звалища), методи їх переробки та вплив різних типів відходів на здоров’я людини.

- Поки існує життя на землі, людство продукує відходи, які суттєво впливають на довкілля. Відходи і наше поводження з ними вже призвели до низки екологічних проблем, для прикладу, неконтрольований викид в атмосферу газів вже спричиняє парниковий ефект, — зазначила координатор проекту Анна Семененко.

На жаль, у місті та області існує велика проблема забруднення довкілля побутовими і промисловими відходами, які майже не проходять сортування і багато небезпечних відходів потрапляють на сміттєзвалище, де відбувається його поховання, але такий метод утилізації сміття  не вирішує проблему засмічення довкілля відходами. Через небезпечне сміття на полігонах і вулицях до організму людини потрапляють різні токсичні речовини, що вражають всі системи органів та викликають онкозахворювання. Так само небезпечні стічні води міст можуть викликати епідемії інфекційних захворювань.

За підрахунками експертів, кількість сміття збільшується з кожним роком і ця цифра становить близько 100 кг на одного мешканця. Щороку відбувається збільшення несанкціонованих звалищ і цьому не допомагають ні накладення штрафів ні притягнення навіть до кримінальної відповідальності. Тому в першу чергу потрібно на особистому прикладі виховувати у мешканців екологічно відповідальну поведінку, — наголосили учасники зустрічі.

- Хотілось  би порадити людям належним чином ставитись до навколишнього середовища і не викидати сміття, де доведеться. Людина має завжди допомагати природі самовідновлюватись, а саме збирати склотару, макулатуру та здавати їх, аби жити в чистому довкіллі і безпечному навколишньому середовищі, — додала Анна Семененко.

Вгору