У Черкасах незаконно привласнили більше 5 млн грн бюджетних коштів

02 вересня 2016, 22:57

гроші

Працівниками Управління захисту економіки (УЗЕ) в Черкаській області викрито незаконну діяльність приватного акціонерного товариства (ПрАТ) під час заготівлі та переробки вторинної сировини. Керівники товариства «поклали до кишені» 5 мільйонів 400 тисяч гривень бюджетних коштів.

Про це пише Прочерк з посиланням на Департамент захисту економіки  Національної поліції України.

Схема привласнення посадовцями бюджетних коштів виявилась стандартною. Так, основним видом діяльності товариства є заготівля та переробка всіх видів полімерної сировини.

Зазначене товариство протягом 2016 року за попередньою змовою із керівниками транзитно-конвертаційних підприємств, здійснили з підприємствами - нерезидентами України (Румунія, Російська Федерація) ряд безтоварних операцій з реалізації поліетилентерефталату на загальну суму понад 30 мільйонів гривень.

Внаслідок штучного завищення податкового кредиту, правопорушниками з Державного бюджету України отримано незаконне відшкодування податку на додану вартість в сумі 5 мільйонів 400 тисяч гривень.

За даним фактом слідчим управлінням ГУНП у Черкаській області відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Дане правопорушення передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на строк від трьох до восьми років, з позбавленням права займати певні посади чи займатися певною діяльністю до трьох років.

Наразі проводяться першочергові слідчі дії з метою встановлення всіх фігурантів справи та повідомлення їм про підозру.

Поділитись

Коментарі

Вгору