У Черкасах дорожчатиме пальне? (фото)

05 лютого 2014, 16:29

За минулий тиждень вартість автомобільного пального по Україні збільшилася в середньому на 10 – 20 коп. за літр. Таким чином ринок відреагував на девальвацію гривні і проблеми з імпортом. Про це інформує сайт «Фокус.UA». Як повідомляє «Нова Доба» черкаські заправки теж відреагували на загальноукраїнську тенденцію.

– Щойно заправив машину під саму зав’язку, бо діти подзвонили з Києва і повідомили, що в столиці бензин уже подорожчав, – говорить черкащанин Віталій, професійний водій. – Я й не дивуюся, бо між водіями вже ходять розмови про те, що всі ці майдани найближчим часом добряче вдарять по наших бензобаках і кишенях. Схоже – почалося!

«Коммерсантъ-Украина» пише про те, що ріст цін на пальне в оптовому сегменті розпочався ще тиждень тому. Средня вартість дизельного палива в великотоварному секторі ринка за виросла за тиждень на 210 грн – до 10,4 тис. грн/т. Бензини Аі-92 та Аі-95 подорожали на 100 грн — до 12,4 тис. грн/т і 12,6 тис. грн/т відповідно.

 

Починаючи з минулого четверга почали дорожчати ціни і в роздрібному сегменті. Середні ціни на українських АЗС виросли з 10,22 до 10,26 грн за літр А-80, з 10,44 до 10,47 грн за літр Аі-92, з 10,64 до 10,81 грн за літр Аі-95 і з 9,51 до 9,59 грн за літр дизпального. Про це повідомляють в компанії Upeco.

Трейдери пояснюють ріст цін падінням курса гривні: на міжбанкові курс долара перевищує 8,7 грн, а в імпортерів усі контракти укладені в валюті. У зв’язку з цим основні були змінені прайс-листи імпортерів. Першою підвищил ціни на всі види нафтопродуктів на 50 грн за тонну компанія «Ромпетрол-Україна» (на Аі-92 – до 12,3 тис. грн/т, на Аі-95 – до 12,45 тис. грн/т, на дизпальне – до 10,35 тис. грн/т). Вітчизняні нафтопереробники (ПАТ «Укртатнафта» (Кременчуцький НПЗ) і Одеський НПЗ) ціни на пальне ще не піднімали.

 

Як пояснюють у прес-службі ВАТ «Галичина» (Дрогобицький НПЗ), наші нафтопереробники закуповують сировину на місяць наперед і доки не вироблять весь запас, ціни не мінятимуть. На жаль, частка вітчизняних нафтопродуктів – лише 20 % українського ринку.

За словами експерта Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук, ріст цін обумовлений також збоями в поставці пального з мозирського НПЗ і дефіцитом рухомого складу в Литві. У зв’язку з тим, що бальтійські порти замерзли, грузи почали переправляти залізницею.

Експерт консалтингової компанії «Upeco» Олександр Сірінко прогнозує, що ціни на нафтопродукти будуть рости і далі.

 

– Принаймні, до кінця наступного тижня пальне буде дорожчати. Ще як мінімум на 7 – 10 коп за літр. Далі все повністю залежатиме від курсу гривні. Якщо він стабілізується, ріст цін на пальне зупиниться, якщо ні – продовжиться.

На черкаських заправках наразі все спокійно. Щоправда відповідати на запитання кореспондента, чи не буде подорожчання пального найближчим часом працівники відповідати відмовляються, посилаючись на комерційну таємницю.

Поділитись

Коментарі

Вгору