За минулий тиждень вартість автомобільного пального по Україні збільшилася в середньому на 10 – 20 коп. за літр. Таким чином ринок відреагував на девальвацію гривні і проблеми з імпортом. Про це інформує сайт «Фокус.UA». Як повідомляє «Нова Доба» черкаські заправки теж відреагували на загальноукраїнську тенденцію.
– Щойно заправив машину під саму зав’язку, бо діти подзвонили з Києва і повідомили, що в столиці бензин уже подорожчав, – говорить черкащанин Віталій, професійний водій. – Я й не дивуюся, бо між водіями вже ходять розмови про те, що всі ці майдани найближчим часом добряче вдарять по наших бензобаках і кишенях. Схоже – почалося!
«Коммерсантъ-Украина» пише про те, що ріст цін на пальне в оптовому сегменті розпочався ще тиждень тому. Средня вартість дизельного палива в великотоварному секторі ринка за виросла за тиждень на 210 грн – до 10,4 тис. грн/т. Бензини Аі-92 та Аі-95 подорожали на 100 грн — до 12,4 тис. грн/т і 12,6 тис. грн/т відповідно.
Починаючи з минулого четверга почали дорожчати ціни і в роздрібному сегменті. Середні ціни на українських АЗС виросли з 10,22 до 10,26 грн за літр А-80, з 10,44 до 10,47 грн за літр Аі-92, з 10,64 до 10,81 грн за літр Аі-95 і з 9,51 до 9,59 грн за літр дизпального. Про це повідомляють в компанії Upeco.
Трейдери пояснюють ріст цін падінням курса гривні: на міжбанкові курс долара перевищує 8,7 грн, а в імпортерів усі контракти укладені в валюті. У зв’язку з цим основні були змінені прайс-листи імпортерів. Першою підвищил ціни на всі види нафтопродуктів на 50 грн за тонну компанія «Ромпетрол-Україна» (на Аі-92 – до 12,3 тис. грн/т, на Аі-95 – до 12,45 тис. грн/т, на дизпальне – до 10,35 тис. грн/т). Вітчизняні нафтопереробники (ПАТ «Укртатнафта» (Кременчуцький НПЗ) і Одеський НПЗ) ціни на пальне ще не піднімали.
Як пояснюють у прес-службі ВАТ «Галичина» (Дрогобицький НПЗ), наші нафтопереробники закуповують сировину на місяць наперед і доки не вироблять весь запас, ціни не мінятимуть. На жаль, частка вітчизняних нафтопродуктів – лише 20 % українського ринку.
За словами експерта Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук, ріст цін обумовлений також збоями в поставці пального з мозирського НПЗ і дефіцитом рухомого складу в Литві. У зв’язку з тим, що бальтійські порти замерзли, грузи почали переправляти залізницею.
Експерт консалтингової компанії «Upeco» Олександр Сірінко прогнозує, що ціни на нафтопродукти будуть рости і далі.
– Принаймні, до кінця наступного тижня пальне буде дорожчати. Ще як мінімум на 7 – 10 коп за літр. Далі все повністю залежатиме від курсу гривні. Якщо він стабілізується, ріст цін на пальне зупиниться, якщо ні – продовжиться.
На черкаських заправках наразі все спокійно. Щоправда відповідати на запитання кореспондента, чи не буде подорожчання пального найближчим часом працівники відповідати відмовляються, посилаючись на комерційну таємницю.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram