У Черкасах бракує педіатрів

23 січня 2014, 14:32

У обласному центрі 92 лікарі мають обслужити 42 тисячі дітей. Тобто на одного лікаря припадає 450 дітей. Середній вік лікарів, які працюють у педіатричній галузі, становить 55 років. Серед педіатрів міста 65 осіб пенсійного віку. Та й тих планують перекваліфікувати у сімейних лікарів, інформує Vechirka.net.

87-літня Зоя Пилипей має 57 років стажу в педіатрії. У її трудовій книжці два записи – педіатр Великотокмацької дитячої лікарні й педіатр Черкаської міської дитячої лікарні. Свій трудовий стаж завершила у віці 83 років. Жінка виступає проти реформ у медицині й особливо передачі функцій педіатрів сімейним лікарям.

– Я в шоці від теперішньої медицини. Як можна одному лікареві при нинішній величезній інформації знати все: від нуля життя й до глибокої старості? Я – великий противник того, аби педіатрію віддали сімейним лікарям. Це абсурд. Педіатрів необхідно зберегти, інакше збільшуватиметься дитяча смертність. Ще до революції були сімейні лікарі, так звані земські, але лікували вони касторкою, клізмами й п'явками. А нині який арсенал лікарських засобів. Хіба може одна людина знати все?

72-річна Галина Могилко, лікар-педіатр боксованого відділення для дітей грудного віку Черкаської міської дитячої лікарні, продовжує працювати й донині. Щодо сімейних лікарів, то, на думку лікарки, таких спеціалістів повинен готувати вуз.

– Сімейних лікарів треба готувати серйозно, тоді з них, можливо, щось вийде. Терапія й педіатрія зберігатимуться до 2020 року, тож до цього часу паралельно існуватиме служба дільничних лікарів, – розмірковує Галина Могилко. – Реформування це поступове, розраховане до 2020 року, тож, сподіватимемося, що до лікарень прийдуть підготовлені сімейні лікарі.

Головлікар Черкаської міської дитячої лікарні Володимир Борисенко зазначає, що педіатрів лікарня має в достатній кількості.

– Є нормативи, скільки лікарів-педіатрів потребує місто, і розраховується ця кількість відповідно до кількості дитячого населення. Є незначний дефіцит лікарів-спеціалістів. Так, після інтернатури до нас прийдуть хірург, лор. Поки що ці посади вільні, – зазначив Володимир Борисенко.

Ректор Черкаського медичного коледжу, теж педіатр за спеціальністю, Інна Губенко те, що за останні роки в області зменшилася кількість лікарів педіатричного профілю, по-в'язує з тим, що свого часу міністр охорони здоров'я України Микола Поліщук зруйнував педіатричну службу. Ішлося навіть про закриття педіатричних факультетів.

– Але нині факультети відновлені й активно працюють, бо якщо ми говоримо про те, що сімейний лікар – це лікар, який повинен знати сім’ю від А до Я, то що найдорожче, найголовніше в сім'ї? Це дитина й людина поважного віку, – розмірковує Інна Губенко. – Тому цій проблемі слід приділяти велику увагу. Та спеціалізація, яку проходять у нас лікарі, щоб стати сімейними лікарями, дуже важлива. Дитина – це не організм людини в мініатюрі, це зовсім інші фізіологія, всі функції організму. Тому педіатрію треба знати особливо. Ця спеціалізація на останньому курсі при потребі наших лікувально-профілактичних закладів проводиться для медсестер, і тоді ми особливу увагу приділяємо напрямку «педіатрія».

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору