У Черкасах банк заморозив соцвиплати для АТОвців (відео)

05 червня 2015, 08:45

ато гроші

Війна в тилу. Рідні загиблих АТОвців уже півроку воюють за матеріальну допомогу від держави. Гроші військкомат перерахував без затримок. Та банк віддавати їх за адресою не поспішає, інформує vikka.

Біля монументу Небесної Сотні черкащанка Марія ледве стримує сльози. Адже з пам’ятного хреста на неї дивиться  рідний брат.

Марія Цимбалюк, сестра загиблого: "Вот мой брат, Калашник Микола Олександрович, который погиб трагически умер в зоне АТО. Ему было 25 лет. "Мина попала в самоходную машину и сработала боеголовка. Взорвалось все"

Микола Калашник служив за контрактом. Життя за Батьківщину віддав майже рік тому. На роковини родичі загиблого вирішити встановити на могилі пам’ятник. За гроші із одноразової матеріальної допомоги, яку виділила держава. Це 600 тисяч гривень. У Міноборони гроші перерахували без затримок. Та їх  на своїх рахунках заморозив банк.

Марія Цимбалюк, сестра загиблого: "Вот уже полгода, больше чем погода, не можем эти деньги снять. Через 1,5 месяца будет год, памятник мы не поставили, к кому мы уже не обращались, и письма писали: и Президенту, и в Верховну Раду, и Яценюку, – и здесь к кому мы только не ходили, никто не может помочь"

Марія зізнається – у заручниках банку нині перебуває іще одна родина загиблого героя. Ситуація – ідентична. Говорити з ними відмовляються і керівники черкаської філії, і оператори на гарячих лініях установи.

Журналістам у цьому банку також не раді. Камери всередину не пускають. Адже тимчасову адміністрацію, що фактично означає неплатоспроможність банку, із березня подовжено до вересня.

У військкоматі запевняють: зі свого боку зробили все, щоб сім’ї АТОвців отримали допомогу від держави. Єдина проблема в тому, що родичі героїв обрали не той банк.

Олександр Шиш, заступник військового комісара Черкас: "Проблема возникла, я так понимаю, из-за того, что на тот момент банк не брал комиссию при обналичивании денег, и при всей видимости просто купились на вот эту вот рекламу, так сказать"

Допомогти родинам загиблих у боротьбі із банком вирішили у департаменті соціальної політики міста. Там підготували позов на понад шість мільйонів гривен. Та подали на банк до суду.

Володимир Коцюруба, директор департаменту соціальної політики міської ради: "Мій юрист, я можу його запросити, підготував позовну заяву на суд. Тобто, все це може закінчитися тим, що тільки через суд. Тому заяви на суд також подані"

Сидіти, склавши руки, родини загиблих героїв не збираються. Уже готують акції протесту.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору