У Черкасах Андрій Любка презентував свій новий психологічний трилер

27 вересня 2018, 10:44

Фото: Ольга Квятковська

Двічі «Книжковий Маестро» запрошував Андрія Любку на Черкаський Книжковий фестиваль, і обидва рази через певні обставини письменник не зміг відвідати значиму літературну подію міста. І ось, нарешті, 26 вересня 2018 року «планети зійшлися» так, аби зустріч Андрія Любки з черкаськими читачами відбулася. Літературний сезон «Книжкового маестро» розпочався зі знайомства з новою книгою Андрія – психологічним трилером «Твій погляд Чіо-Чіо-Сан».

- Коли вийшла нова книжка і я замислився, куди поїхати з презентацією, то вирішив, що до Черкас поїду обов’язково, тому що під час минулого мого туру, який відбувся 3 роки тому, Черкаси – це було місто, де відбулася найкраща презентація, організована на високому рівні, – зазначив Андрій Любка на початку прес-конференції. – З тієї зустрічі я виніс не просто теплі, а захоплені спогади. Мені здалося, що Черкаси – місто, в якому вирує літературне життя, у якому сформувалося певне творче середовище не лише людей, які читають книжки, але й тих, які можуть якісно організовувати літературні події. Я вирішив, що попри те, що не їду з туром у міста центральної України, все одно до Черкас точно заїду, і тому я опинився саме тут.

«Твій погляд Чіо-Чіо-Сан» був певним викликом для автора, адже Андрій Любка поставив собі завдання написати щось, над чим, він не працював раніше, спробувати написати твір у жанрі не притаманному українській літературі.

- Це психологічний трилер, раніше я не писав у такому жанрі, – зізнався Андрій Любка. – Психологічний трилер – це не найпопулярнішій жанр серед наших письменників, але мені хотілося щоб книжка була, як фільм, і щоб фінал цього роману був приголомшливий, щоб він дивував читача, певною мірою вивертав його назовні, вчив позбуватися стереотипів та уявлень про «чорно-білий» світ.

Для написання цього роману авторові довелося поїхати до трьох різних країн, аби на власні очі побачити місця, якими мандрують його герої.  А задля того, щоб виписати реалістичний фінал Андрій прочитав близько 20-ти книжок на специфічну тематику та вступив у дискусію з першим читачем свого роману.  Після дружини Андрія Любки, книгу прочитав лікар, і саме разом з цим лікарем письменник обговорював фінал, аби все було максимально реалістично, щоб «комар носа не підточив».

Книжка до певної міри символічна, оскільки  вона з одного боку пов’язана з актуальними подіями в Україні, а з іншого боку вона не є політичною, – пояснив автор. – Політичним, чи якимось гостро соціальним є лише початок роману. На початку мова йде про те, що в Ужгороді на пішохідному переході п’яний суддя на BМW X5 збиває дівчину насмерть. Історія є типовою для України, у різноманітних варіаціях вона повторюється в різних українських містах.  Оскільки покарання жодного не настає, чоловік загиблої дівчини вирішує помститися, і тут починається «гонка», переслідування.

Звичайно всіх секретів книги Андрій Любка не планував відкривати, заохочуючи читачів до прочитання сучасного психологічного трилеру та, чекаючи щирих відгуків на свій твір.

- Жанр, спрямованість психологічного трилера продиктувала таку потребу, аби книжка ставила більше запитань, ніж давала відповідей. Мені б хотілося, щоб у читача залишився післясмак інтриги, – наголосив Андрій Любка. – Книжка написана від першої особи, від головного героя. Для письменника така позиція зручна тим, що ти не мусиш засуджувати своїх героїв чи давати їм оцінку, ти просто є спостерігачем.

Після прес-конференції Андрій Любка презентував свою «найтовщу книгу» на широкий загал у Черкаському художньому музеї. Варто зазначити, що Черкаси стало дванадцятим, передостаннім містом, у якому відбулася презентація книги «Твій погляд Чіо-Чіо-Сан». 27 вересня у столиці Андрій Любка планує завершити свій літературний тур на підтримку нової книги.

Підготувала Ольга Квятковська

Вгору