У Черкасах амброзія розрослася майже на 100 гектарів

26 серпня 2016, 09:33

ambrosiya_polinol

Десятки людей щодня звертаються до лікарів із нестерпними симптомами алергії на цвіт амброзії. Цьогорічні погодні умови посприяли ще й розрозстанню цієї лихо-рослини. Відтак амброзія захопила близько 100 гектарів площі міста при тому, що у Черкасах вже другий рік поспіль діє програма боротьби з цим бур’яном, інформує ЧСН.

Черкащанин Сергій з дитинства має алергію на цвіт карантинних рослин. Однак зазначає – найбільше недуга турбує його останні 4 роки. До того ж чоловік каже –якби відповідні служби йшли на упередження і проводили спеціальні заходи боротьби із амброзією – йому б не довелося викидати кожного року чималу суму на лікування.

Лікарі б’ють на сполох. Алерголог Тетяна Кандул щодня діагностує близько двох десятків пацієнтів, з алергією на пилок бур’янів. Жінка каже – лікування недешеве та довготривале. Однак, ця серйозна патологія потребує професійної консультації лікаря, тому від самолікування краще відмовитися.

Відтак тягар боротьби з лихо-рослиною лягає на плечі комунальників. Зі слів представників департаменту ЖКК вони обкошують лише територію, яка підпорядкована місту. За приватні території вони не відповідають. Тим часом власники не поспішають боротися з цим бур’яном. На сьогодні Департамент екології та безпеки населення скерував близько двохсот приписів керівникам підприємств, які не доглядають прилеглі території.

Однак штрафи власників приватних ділянок не лякають, тому амброзія розростається з кожним роком все більше.

Поділитись

Коментарі

Вгору