У рамках проекту RESPECT БО «Черкаська мережа» вже має перші успіхи. Проводяться тренінги для медиків на тему подолання стигми та дискримінації ВІЛ-інфікованих, інтерв’ювання лікарів та медсестер щодо обізнаності про ВІЛ та СНІД, повідомляє прес-служба БО «Черкаська мережа».
Прикрий випадок дискримінації було зафіксовано юристом проекту. Так, персонал Черкаського онкологічного диспансеру намагався вмовити родичів пацієнта перевести його в інший медичний заклад у зв’язку з його ВІЛ-позитивним статусом. Юристу довелося втрутитися та провести профілактичну бесіду з медиками.
- Такі випадки є непоодинокими, тому реалізація проекту RESPECT «Толерантність в медицині – уміння жити разом: зменшення стигми та дискримінації до людей, що живуть з ВІЛ та представників груп найвищого ризику в медичних закладах м. Черкаси та Черкаській області» є таким важливим для нашого регіону. З початку роботи проекту, який реалізовується БО «Черкаська мережа», у шести пілотних медичних закладах було проведено інтерв’ювання персоналупро ВІЛ/СНІД, шляхи передачі інфекції, ставлення до ВІЛ-інфікованих. Нині анкети обробляються, аби зробити висновки про рівень дискримінації та стигми ВІЛ-інфікованих пацієнтів, – розповідає координатор проекту Світлана Федорова. – Крім того, паралельно з цим, відбуваються тематичні тренінги для медиків та клієнтів. Про результати ще говорити зарано, але сподіваємось спрацювати не гірше, ніж минулого року.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram