У Черкасах адвокат та державні виконавці полюють за квартирами пенсіонерів (відео)

03 серпня 2017, 17:25

У Черкасах група адвокатів організувала схему по захопленню квартир боржників. У махінаціях поліція підозрює і співробітників місцевої виконавчої служби, інформують "Подробности".

Стоси документів у Тамари Панченко накопичились за три роки судової тяганини. Тоді частина двокімнатної квартири свекрухи виставили на торги нібито через те, що вона не виплатила кредитну заборгованість - 22 тисячі гривень. Житло за 18 тисяч викупив місцевий адвокат Сергій Гартінгер. Далі - запвняє жінка - він підробив угоду про те, що пенсіонерка готова продати другу частину житлової площі. І нібито навіть дала завдаток - 88 тисяч. Гартінгер пішов до суду.

- Номер дому не той, все … повістки не приходять … на суд ми не йдемо, бо нічого не знаємо. І суддя Клочко виносить ухвалу - повернути борг - 88 тисяч з лишком, - розповідає жителька Черкас Тамара Панченко.

За неіснуючий борг пристави пустили з молотка і другу частину квартири. І її знову купив Сергій Гартінгер. Торік 82-річну свекруху Тамари Панченко він з групою молодиків просто виставив на вулицю. Адвокат зізнається – це не єдиний епізод у його кар'єрі.

Продавши чотирикімнатну квартиру, Олена Валентинівна купила трохи меншу на Лазарева, 4. Продавці та нотаріус, який оформляв угоду, запевняли – нерухомість не проблемна. Жінка заплатила 31 тисячу доларів, а ось вступити в права власності – не змогла. Квартира виявилася під арештом.

- Квартиру нам показував Сергій Гартінгер, спочатку він сказав, що це його квартира, потім вони сказали, що квартира не його, що квартира якоїсь Наталії Валеріївни, яка знаходиться за кордоном. З боку продавця приїхав, як вони стверджували, родич Наталії – Борис Щербатюк, – розповідає дочка Олени Тетяна Турбанова.

Борис Щербатюк виявився бізнес-партнером Гартінгера. А сама господиня – помічницею одного з місцевих адвокатів. Сам Гартінгер по телефону ситуацію нам пояснив так.

- Моя особиста відповідальність та тих людей, які я представляв, закінчується з моменту підписання договору й отримання коштів. Але я з людьми домовився, що протягом місяця або гроші, або квартира, - каже він.

Ось тільки ні грошей, ні квартири мати з донькою досі не побачили. Активіст Олександр Галкін відстежує все, що пов'язано з адвокатом Сергієм Гартінгером. Він упевнений – без допомоги держструктур йому б не вдалося провертати подібні схеми.

- Люди втратили квартиру, вони позбулися квартири лише через те, що у виконавчій службі був порушений закон, – говорить громадський активіст Олександр Галкін.

У Черкаській виконавчій службі вже звільнені кілька співробітників – за перевищення службових повноважень. У поліції кажуть – це пов'язано з діяльністю Гартінгера.

- Підготовлено ряд підозр особам за ті дії, які вони скоювали, я не буду зосереджуватись кому саме тому, що ми можемо це оголосити лише після того, коли ми вручимо дану підозру, – повідомив заступник начальника ГУ НП в Черкаській області Валентин Кожухівський.

Щонайменше, за трьома фактами виселення людей у поліції відкрили кримінальні провадження.

 

Поділитись

Коментарі

Вгору