У Черкасах 12 родин можуть залишитись без житла

11 червня 2018, 10:29

Просто неба можуть залишитися 12 родин у Черкасах: дах їхньої багатоповерхівки перетворився на решето. Ще 5 років тому будинок визнали аварійним та таким, що потребує капітального ремонту. Час від часу покрівлю міняли, проте вона не витримала й першого дощу, розповідає 5 канал.

- Тече по меблях, тече з розеток, тече на лічильник. У мене маленька дитина, рік дитині. А аварійна служба каже: беріть тряпку, вдягайте лапті, щоб вас током не вдарило, а в що ж мені дитину вдягти? - розповідає Надія Полякова, яка мешкає на останньому поверсі багатоповерхівки. Вода заливає її квартиру щоразу, коли йде дощ.

Ще 5 років тому будинок отримав статус аварійного через дах. На горищі згнили балки, а покрівля перетворилася на суцільне решето.

- Просто катастрофа, ось яка балка, дивіться, все валиться, сиплеться. Бачимо, що тут одні дірки, досок немає, все гниле, буквально ще одна зима, така, яка була ця – і цей дах просто її не переживе, дах аварійний, - каже мешканець будинку Іван Маган.

Під аварійним дахом живуть 12 родин. Щоб вода не затікала у квартири, мешканці збирають її на горищі у відра та миски. Бо комунальники ремонтують дах час від часу.

Щоб отримати кваліфіковану оцінку стану, в якому нині дах, мешканці запросили незалежного експерта.

-  Однозначно потрібно капітальний ремонт, бо балки дерев'яні, вони прогнили, бо вони зроблені в 56-му, робить висновок експерт Віктор Ісакін.

На ремонт покрівлі необхідно 300 тисяч. У компанії, яка утримує будинок, таких грошей немає.

- Ми самотужки справлялися і частково виконували ремонт, але там 220 метрів відремонтувати, ми не можемо такий масштаб робить силами керівник КП "Придніпровська СУБ" Марія Бінусова.

П'ять років поспіль мешканці оббивали пороги чиновницьких кабінетів. Нарешті зажевріла надія, що справа з ремонтом даху зрушиться. Останнє слово за місцевими депутатами.

- На наступне засідання міської ради щодо змін до бюджету наша пропозиція в силі і будемо сподіватися, що з резервного, якщо не буде інших джерел ці кошти будуть передбачені, – констатує начальник управління вуличної інфраструктури департаменту ЖКК Черкаської міської ради Сергій Отрешко.

Якщо депутати проголосують за виділення коштів, то дах відремонтують вже до осені. Про неперекриту покрівлю наступної зими люди воліють не думати.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору